Omalla kohdallani on käynyt niin, että tajusin meneeni naimisiin naisen kanssa, joka halusi ja luuli.. ja luulee vieläkin, että voisi olla onnellinen miehen kanssa..
Kaikista pienistä asioista olen kuitenkin tehnyt seuraavan huomion. Toisen naisen kanssa hän olisi voinut olla yhtäläisesti kämppis sillä erotuksella, että halu ja eroottinen jännite voisi olla pysyvää. Ja suhde seksuaalisesti palava.
Haluttomuudesta kertovia palstoja kun olen lueskellut välillä tulee mieleen että olisiko osassa tapauksissa kyse seksuaalisen suuntautumisen tunnistamattomuudesta?
Katkera mies
Meni ku Stromsöössä
1
270
Vastaukset
- yksinkertaistase
Suosittelen itsetutkistelua hieman aikaa, voiko kyse olla siitä ettet oikeen itse tee minkäänlaista aloitetta. Voiko kyse olla siitä, ettet oikeen tunne halua kosketella toista noin ohimmeen. Jos vastaat ettei huvita, kun toinen ei reagoi tms. niin kokeile ensin katkaista kierre ja tee aloitteet vaikkei niin huvittaiskaan.
Jos mikään ei auta niin keskustele asiasta KERRAN ja jos homma ei muutu niin eroa, muuta tietä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981