Omalla kohdallani on käynyt niin, että tajusin meneeni naimisiin naisen kanssa, joka halusi ja luuli.. ja luulee vieläkin, että voisi olla onnellinen miehen kanssa..
Kaikista pienistä asioista olen kuitenkin tehnyt seuraavan huomion. Toisen naisen kanssa hän olisi voinut olla yhtäläisesti kämppis sillä erotuksella, että halu ja eroottinen jännite voisi olla pysyvää. Ja suhde seksuaalisesti palava.
Haluttomuudesta kertovia palstoja kun olen lueskellut välillä tulee mieleen että olisiko osassa tapauksissa kyse seksuaalisen suuntautumisen tunnistamattomuudesta?
Katkera mies
Meni ku Stromsöössä
1
242
Vastaukset
- yksinkertaistase
Suosittelen itsetutkistelua hieman aikaa, voiko kyse olla siitä ettet oikeen itse tee minkäänlaista aloitetta. Voiko kyse olla siitä, ettet oikeen tunne halua kosketella toista noin ohimmeen. Jos vastaat ettei huvita, kun toinen ei reagoi tms. niin kokeile ensin katkaista kierre ja tee aloitteet vaikkei niin huvittaiskaan.
Jos mikään ei auta niin keskustele asiasta KERRAN ja jos homma ei muutu niin eroa, muuta tietä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4622848Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152675Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2721618Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841204Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4411145Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156980
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41938- 56909
- 79895