Mistä olette löytäneet lasten ja nuorten vaatteita edullisesti. Italialaisia mielellään, koska niissä enemmän sievyyttä ja tyyliä kuin "marimekko"tyylissä. Onko jokin tietty kauppa Orio Centterissä tai ylä tai alakaupungilla ?
Onko joku ratsastanut siellä ? Hinta ? Missä ?
Kaikki vinkit tervetulleita
Bergamo-lasten ja nuorten vaatteet
3
653
Vastaukset
- hyväämatkaa
Orio Center on kamalan kallis, ylihinnoiteltuja tuotteita ja muutenkin melko tylsä ostoskeskus. Laatua sieltä löytyy, mutta siitä saa Italiassa maksaa. (kotimaassa Jumbokin on viihtyisämpi/edullisempi) Ihan Bergamon keskustassa (alakaupungissa) on edullisia kivoja vaatteita tavaratalossa, muistaakseni lasten vaatteet oli alakerrassa. Osoite on suunnilleen Via Gabriole Camozzi 17 tai... 27 tai.. Tuolla kadulla kummiskin, vasemmalla puolella. Liikkeen nimeä en muista, Number 1 tai Number One..?
Ne mitä olen sieltä ostanut on olleet hintaansa nähden ihan ok. Eivät ole italialaisia vaatteita, koska on niin halpoja.
Kävelkää shoppailukatuja keskustassa (Via Zambonate, Via Settembre) ja pikkukaduilla noitten ympärillä, siellä löytyy varmasti kaikkee kivaa. Tavaratalo Coin on Via G. Tiraboschilla.
Mukavaa reissua! "Marimekkotyyliä" ei sieltä onneksi löydä, vaikka etsisi kuinka ;)) - fsfdsfdsafdsa
Marimekon sivujen mukaan seuraava kauppa myy Marimekkoa:
OK ' AM
VIA GOMBITO 2
I-24129 BERGAMO - Cittafiori
Citta Bassassa, alakaupungissa siis, on tavarataloja ainakin OVS ja Coin.. ihan ok tavarataloja on edullisempaa ja kalliimpaa tavaraa. MyösTerranova on Bergamossa muistaakseni, sielläkin on ihan kivoja nuorten vaatteita..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1695788
- 114298
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513695Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1033035Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792688Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62188- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121438Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621254Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229