Jos 30 mies on joskus 13-14 vuotiaan laittanut raskaaksi, niin onko tällä kohta 50 v miehellä halut kurissa vai vonkaileeko se edelleen lasten perään, vaikka onkin naimisissa silloisen 13-14 v tytön kanssa ja heillä on nyt useita omia lapsia. Loppuuko kiinnostus nuoria tyttöjä kohtaan. Mitä sanoo laki tähän.
Mielihalut kurissa?
paraneeko......
658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miten laki voisi sanoa tähän yhtään mitään? Sehän on ihan kyseisen sedän korvien välissä koko juttu, eikä sitä voi lailla määrätä. Teot kyllä voidaan tuomita, jos hän johonkin ryhtyy... Katsos kun ei se ole mikään pakko mennä siihen suuntaan mihin kulli osoittaa, vaan voi käyttää sitä järkeäkin...
No sitähän sinun tulee kysyä joltakulta tällaiselta mieheltä. Mistäpä me voisimme kaikkien tällaisten henkilöiden ajatusmaailmaa tuntea.
Ja mitä lakiin tulee, niin kuten sinulle jo vastattiinkin, me elämme länsimaisen oikeuskäsityksen omaavassa valtiossa. Meillä ei laki sano mitään siitä kehen kukakin saa tai pitää tuntea kiinnostusta. Laki ei pakota ketään tuntemaan kiinnostusta ketään kohtaan sen paremmin kuin olemaan tuntemattakin.
Oliko kysymyksesi vähän typerä? Oliko?
Vain jos rikkoo lakia.Vaikka runkkaisi joka päivä unelmoiden 2 vuotiaasta ei se ole mikään rikos.Ajatuksia ei kukaan vielä ole onnistunut lukemaan ei edes Jenkkien salainen poliisi.
Sitä paitsi monet unelmoi tai haaveilee erilaisia seksi fantasioita.Ei minunkaan muija tiedä, jotta haluaisin miehen käsittelyyn ja ruoskaa ja kullia kunnolla.En vain ole kokeillut ja tuskin kokeilen vaikka aina seisoo kun ajattelen juttuani.
Eihän sitä tiedä, onko mies koskaan tuntenut kiinnostusta nuoriin tyttöihin ylipäätään. Ehkä oli ja on kiinnostunut vain tästä silloisesta 13-14-vuotiaasta. Jos kerran ovat naimisissa, on varmaan kohteliasta olettaa, että mies rakastaa vaimoaan.
> Ajatuksia ei kukaan vielä ole onnistunut lukemaan ei edes Jenkkien salainen poliisi. <
Äläs sano, vähän sen tyylisiä tutkimuksia on jo kyllä tehty.
Yhdysvaltalaistutkimuksen mukaan pedofiliafoobiset miehet kiihottuivat lapsipornosta vaikka sen kielsivät.
Eräässä tutkimuksessa selvitettiin pedofiilifobian ja seksuaalisen kiihottumisen mahdollista yhteyttä toisiinsa.
Tutkimukseen osallistui miehiä, jotka jaettiin psykologisen testin perusteella pedofiilifoobikkojen ja ei-pedofoobikkojen ryhmiin.
Näille ryhmille esitettiin 4 minuuttia kestäviä videoita, joilla oli joko hetero-, lesbo- tai lapsipornoa.
Samalla seksuaalisen kiihottumisen astetta selvitettiin penikseen kiinnitettyjen, seksuaalista kiihottumisen tilaa mittaavien antureiden avulla.
Selvisi, että kaikki miehet kiihottuivat hetero- ja lesbopornosta, mutta vain pedofoobikkoryhmän miehet kiihottuivat myös lapsipornosta.
Miehet, joiden asenteet olivat negatiivisimmat pedoja kohtaan, kielsivät, että lapsiporno olisi heitä kiihottanut.
Tutkimuksessa käytetyt mittalaitteet kuitenkin todistivat toisin!!!
Ne tavallaan "lukivat ajatukset" eli vaikka mies kielsi kiihottuvansa niin mittalaitteet todistivat kiihottuneen tilan. Eli kyllä periaatteessa voi väittää pystyttävän selvittämään mitä yksilö oikeasti ajattelee ja tuntee vaikka koittaa peitellä sitä.
Niin... Sinä se jaksat valehdella. Tuo "tutkimushan" on oikeasti tämä:
https://my.psychologytoday.com/files/u47/Henry_et_al.pdf
http://yle.fi/tekstitv/arkisto/hyvinvointi/homofobia_on_itsensa_kieltamista_1465.html
Että liimaile vaan antureita omaan pippeliisi ja katso pornoa ja mittaile mistä se surkea pieni viisarisi värähtää, vai värähtääkö mistään... Ehkä olet impotentti kuten Tsikatilo.
Luuletko että kansanedustajaa ja puolisoaan joihin tässä aloituksessa ilmiselvästi viitataan ilahduttaa kaltaisesi "puolustaja"? Pikemmin hävettää, koska kukaan tuskin tahtoo tulla millään tavalla liitetyksi kaltaiseesi ihmiseen. Olet asioita vääristelevä mielisairas ja epärehellinen sekopää, ja kenelle tahansa on häpeä, jos sinun kaltaisesi kokee jonkinlaista "hengenheimolaisuutta" kanssaan, ja ottaa asiakseen "puolustaa" näitä ihmisiä... Ja siinä sivussa lasten raiskaamista.