Kävin miesten tiimarissa..

..ja ostin halvan sieniveitsen..tasapainopilkkejä..superliimaa ja teippirullan..pakkohan sitä jotain oli ostaa. Oikeastaan etsin uimakenkiä ja akkuhappoa(rikkihappoa) kumma kun ei biltemasta löytynyt. Onhan se sentään varsinainen miesten tiimari. No pilkille ajattelin mennä ja sienimetsään..ja uimaan vaikkei kenkiä löytyiskään. Harmi vaan ettei oo samanhenkistä seuraa. Tuntuu että tulis hyvät sieniajat.
Harmi että poimijakortti puuttuu..ei voi tarjota myyntiin. Sais vähän lisätienestii siitäkin.

10

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oiskohan viikonloppuna uimakelit? Voisi vähän pilkkii uusilla tasapainopilkeilläkin. Tahtosin tehdä ruokaa itse pyydystetystä kalasta. Merikin on kävelymatkan päässä.

      • yksinäinenn

        syö särkee se kasvattaa järkee


      • yksinäinenn kirjoitti:

        syö särkee se kasvattaa järkee

        Purkkisärkee ei enää saa mistään. Särjet syö madot pilkistä.


    • Uintikengät... Uusi asia minulle... =)

      • Sellaset lätyskät jotka sopii kivikoisille rannoille tai pelkää lasinsiruja.


      • uunounelmaerakko kirjoitti:

        Sellaset lätyskät jotka sopii kivikoisille rannoille tai pelkää lasinsiruja.

        Täytyypä pistää mieleen...


    • sddsgsd

      Sieniä voit myydä ilman poimijakorttejakin. Mihin tarvitset rikkihappoa?

      • piä sekkoo

        Olen varmaan ihan sekaisin itse, mutta tuo ostoslista kuulosti joltain köyhän miehen itsariviritykseltä :D


      • Mut voiko tarjota välittäjille, valiolle? Aika monet vaatii ettei tuu myrkkysienii mukana. Itse en ala missään torilla myymään. Liian sosiaalista toimintaa.

        Rikkihappoo tartten ehkä kun mietin emalointihommia. Jos nyt saa aikaiseksi.


      • piä sekkoo kirjoitti:

        Olen varmaan ihan sekaisin itse, mutta tuo ostoslista kuulosti joltain köyhän miehen itsariviritykseltä :D

        Siitä ei ole kyse. Liian paljon tekemistä että itsemurhaamiset ois mielessä. Sääkin lämpenee enkä oo käyny vielä uimassakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      203
      2175
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1198
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1073
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      23
      827
    5. 58
      806
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      761
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      577
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      550
    Aihe