Miten poltan .iso loppuisen tiedoston.

Minulla on kaksi .iso loppuista tiedostoa kovalevylläni. Toinen .iso loppuisista on CD1 ja toinen CD2 ja ne näyttää winrar paketin näköisiltä. Miten ja millä ohjelmalla ne voi polttaa? Mikä on .iso? Kiitos auttajille etukäteen.
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakin Nero polttaa iso tiedoston.

Äänestä
  • Valitse Tiedosto (File) ja sieltä Polta image (Burn image) ja etsi aukeavasta valikosta se .iso-tiedosto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miksu kirjoitti:

Minulla on kaksi .iso loppuista tiedostoa kovalevylläni. Toinen .iso loppuisista on CD1 ja toinen CD2 ja ne näyttää winrar paketin näköisiltä. Miten ja millä ohjelmalla ne voi polttaa? Mikä on .iso? Kiitos auttajille etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu