Kiitoksia

Stimo-61

Tuli poikettua Satakunnan keskussairaalan silmäpolilla toista kertaa elämässäni. Jälleen tässä on tyytyväinen asiakas. Toiminta sujuvaa ja jouhevaa. Hoitajat nättejä ja mukavia. Erään hankalan asiakkaan kanssa hoitaja toimi upean ammatillisesti, hianoo....... Tosin lääkärit käyvät jostain kumman syystä vuosi vuodelta nuoremmiksi, mistähän johtuu. Minun silmiini kurkistaneelta lääkäriltä olin kysyä " jokos sinä oot rippikoulun käynyt " ? Onneksi ehdin nielaista kysymyksen ennen kuin se pääsi huulilta ulos, jospa vaikka tohtorin huumorintaju ei olisi ollut kanssani samalla aaltopituudella. Kiitokset ja sylillinen ruusuja silmäpolin henkilökunnalla.

2

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä

      Samaa mieltä olen monet kerrat käynyt silmäpolilla ja saanut tosi hyvää palvelua.

    • kiitos täältäkin

      Kiitokset myös täältä Satakunnan keskussairaalan lääkäreille, hoitajille ja muulle henkilökunnalle!

      Joskus olen pakon edessä joutunut turvautumaan esim. Etelä.pohjanmaan sairaanhoitoon...ja voi miten avutonta ja töykeää sairaanhoitoa olen niissä saanut.

      Jokainen kerta, kun olen Satakunnan keskussairaalassa ollut leikattavana (5 krt), tai vaikkapa vain tutkimuksissa olen saanut todella hyvää palvelua. Sisätauti puolen lääkärit ovat todella asiallisia ja tarkkoja sekä ortopediselläkin hommat hoidetaan asiantuntemuksella. Nuoret lääkärit ovat todella ihania ja ottavat potilaan vaivat tosissaan. Hoitajat sydämmellisiä ja aina valmiita auttamaan, kiireestä huolimatta.

      Kiitos heille, sekä myös lääkäriauton henkilökunnalle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      162
      4093
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2403
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2121
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1282
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1240
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1139
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1092
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      100
      908
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      830
    Aihe