Nokia C2-01 vanha puhelin

Voiko tällaisessa vanhassa puhelimessa asettaa tiettyjä numeroita estolistalle tai asettaa niihin tiettyjä soittoääniä, eli esimerkiksi niin, että jokin numero olisi äänetön?
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Estoluetteloo ei saa joten suosittelen Lumiaa tai android puhelinta joissa numerot voi estää.Soittoääniäkään ei saa numeroille joten siihenkin suosittelen Lumiaa tai androidia.

Äänestä

Peruspuhelimet ovat yleensä tämänlaisia eli niissä ei ole kaikkia älypuhelinten ominaisuuksia eikä niiltä kannata odottaakaan niitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pörde kirjoitti:

Voiko tällaisessa vanhassa puhelimessa asettaa tiettyjä numeroita estolistalle tai asettaa niihin tiettyjä soittoääniä, eli esimerkiksi niin, että jokin numero olisi äänetön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu