Elämä, mikä

loistava tekosyy
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niitäcon tullut tehtyä

Äänestä
  • Jos elää ja tekee jotain niin välillä mokaakin kyllä. Jos ei mitään elämää suurempaa ja tuhoavaa mokaa niin nauru päälle ja eteenpäin. Jos toiselle olet ilkeä niin pyydä anteeksi. Mokaamisen pelon takia voit menettää jonkun arvokkaalta tuntuvan ihmisen elämässäsi. Muista, että ei ne ulkopuoliset ihmiset sinun elämääsi elä ja kateellisiakin löytyy aina. Hymy sinulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mokailulle. kirjoitti:

loistava tekosyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu