Ostin juuri skoda suberb:n vuosimalli -12 autossa on kiinteä navi (amundsen ) en löydä mistään asetuksista peltipoliisiseista varoittavaa toimintoa?? Voiko olla, ettei jossain navissa nykypäivänä ole tuota tärkeää ominaisuutta??
Peltipoliisit skodan amundsen+ navissa?
5
249
Vastaukset
- uusavuttomuutta
Navigaattorin tärkein tehtävä on ihan jokin muu kuin tuo!
Älä vaan kysy merkkiliikkeestä. - Jo kolmas Kia
Navin ensijainen tehtävä on toimia karttana,eikä liikkuvana varoitusjärjestelmänä liikenteen normaalissa valvonnassa.Ei ole syytä tarkkailla peltipoliiseja vaan liikennevirrassa kulkemista sääntöjä noudattaen.
- Ei saa........
Tuhon naviin ei saa peltipoliisin varoituksia.
Eikä sitä kyllä missään navissa tarvitsekaan. Liikenteessä on tarkoitus ajaa sääntöjen mukaan.- Acidjazz76
Kiitos vastauksista Martat... On se mahtava, kun meillä täällä Suomessa näitä "siviilipoliiseja" riittää... Muistakaa, että jatkossakin ajatte aina peltipoliisin kohdalla 100 alueella 90, ihan vaan varmuuden vuoksi... Tarkkaivaisuutta liikenteeseen ja muistakaa soitella ilmoituksia poliisille, jos joku ohittaa teidät.
- opettajatäti ihmeiss
Acidjazz76 kirjoitti:
Kiitos vastauksista Martat... On se mahtava, kun meillä täällä Suomessa näitä "siviilipoliiseja" riittää... Muistakaa, että jatkossakin ajatte aina peltipoliisin kohdalla 100 alueella 90, ihan vaan varmuuden vuoksi... Tarkkaivaisuutta liikenteeseen ja muistakaa soitella ilmoituksia poliisille, jos joku ohittaa teidät.
Hei sinä uusavuton, kyselet Suolen palstoilta opastuksia tuollaisesta melko harvinaisesta varusteesta, etkä ymmärrä kysyä merkkiliikkeestä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1134304- 1503689
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah883435Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia392829- 1291730
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta371568Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk141211Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191184Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221144Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421140