Et sä enää kauaa

sulta lähtee kohta kaikki, niin koneet kuin vapauskin. Olet käyttänyt väärin asemaasi ja sitä luottamusta joka joskus oli, sitä se kateus teettää!
4223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hear! Hear!

Äänestä

Ompa vaarallista. Oikein pelottaa. Tämä on ikävä palsta saanen muistuttaa. Syyttäjänvirasto on ihan jossain muualla.

Äänestä
  • Ehkä hän ikävöi oikeutta tai oikeudenmukaisuutta.

    Äänestä

Sellaiset ovat poloisia ihmisiä, vailla omanarvontuntoa. Kävinpä kukkia kastelemassa. Olivat rutikuivia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyttää kirjoitti:

sulta lähtee kohta kaikki, niin koneet kuin vapauskin. Olet käyttänyt väärin asemaasi ja sitä luottamusta joka joskus oli, sitä se kateus teettää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu