Rengaspaineet kitkoilla

Mikä mahtaa olla sopiva rengaspaine uuden Corollan alla oleville kitkarenkaille ?
1393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

0,5 bar suuremmat kuin tehdas suosittelee kesäkumeille.

Nokian Renkaiden mukaan kitkarengas alkaa vasta noin 2,5-2,8 bar paineilla toimia oikein. Yli 3 bar on kuitenkin liikaa ja tarpeetonta mutta ei kuitenkaan vielä renkaalle vaarallista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joe kirjoitti:

Mikä mahtaa olla sopiva rengaspaine uuden Corollan alla oleville kitkarenkaille ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu