Kotisivut tai verkkokauppa

neitonen29

Suomessa on kymmeniä tuhansia yrityksiä ilman kotisivuja - puhumattakaan urheiluseuroista ja muista yhdistyksistä!

Omilla kotisivuilla lisäät näkyvyyttäsi,tehostat markkinointiasi ja parannat löydettävyyttäsi verkossa. Kotisivukoneen avulla voit aloittaa vaikka oman verkkokaupan pyörittämisen ja laajentaa kotisivuja muilla lisäominaisuuksilla,kuten uutisominaisuudella,postituslistalla tai bannereilla.

Kotisivukone on Ideakone Oy:n tuottama kotisivupalvelu, jonka avulla voidaan luoda helposti päivitettävä ja laajennettava sivusto tai verkkokauppa.

http://www.kotisivukone.fi/?s6420c1

5

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoHUHUHUH

      Kuinka niin palkattu mainosteksti.. Voi juma mitä markkinointii kotisivukoneen kokoiselta yritykseltä

    • http://www.kotisivuk
    • JoopaJooKotisivukone

      Kotisivukoneen laatu on kyllä nähty. Taitaa firmassa olla graafisen suunnittelun harjoittelijat lähinnä tekemässä tuota front-end suunnittelua, kun tuppaa näyttämään siltä, että aina puuttuu jotakin, tai sivustot itsessään ovat lähinnä todella tylsiä ja samanlaisia.

    • 18 + 4 = 22

      Kotisivukoneessa on kuukausimaksut. Sitten on vaikka oiranex.fi tai kooders.fi joissa sivut saa OIKEASTI edullisesti ilman kuukausimaksua. Pienet yksityisyrittäjät joilla ei ole juuri asiakkaita tekevät halvimmalla ja niillä on myös enemmän aikaa panostaa yhteen asiakkaaseen todella. Noita pyörittää usein opiskelijat.

      Laatu ei ole ehkä maailman huippua, mutta ihan kelpo sivuja noiltakin tulee. Ja googlaamalla noita pikkutekijöitä löytyy paljon lisää. Siitä vaan vertailemaan!

    • Ossi P.

      Itse olen opiskelija ja pyöritän yllä mainitun tyyppistä firmaa. Olen tehnyt grafiikkaa nyt 10 vuotta, sekä ohjelmointia yli viisi, ja kyllä laatua on kehunut moni mediatalo, ohjelmointitalo, kuten asiakkaatkin. Olen jopa opettanutkin graafisen alan opiskelijoille verkkosivustojen käyttöliittymien suunnittelua.

      En kuitenkaan tee sivustoja ilmaiseksi, sillä alusta asti tuotetussa sivustossa kaikkine lisäosineen kuten mm. responsiivisuuden luonti, tuovat aika monta lisätuntia hommaan. Tämänkin jälkeen yleensä otetaan yhteyttä, että voisitko päivittää, jossa minulla on erilliset sopimushinnat. Yleensä aloitan verkkosivustojen teon n. 500€ hinnasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3362
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3157
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      2610
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2538
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1850
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1465
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1179
    Aihe