totta vai tarua.

Torihuhu et kaupungin johto kulettelee esim.eläkkeellä olevaa.olevia kunnasihteereitä ulkomaanmatkoille verorahoilla.jos totta.miksi ja kenen luvalla?
10275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kunnanvaltuuston siunauksella nuo matkat on ainakin tähän asti tehty ystävyys kaupunkeihin.Täytyyhän sirkuksen klovilla ilmaset matkat olla?

Äänestä

No voi mahoton. Nyt meni yöunet.Kunnanvaltuusto on siis alkanut jo siunatakin? Onko tieto varma? Mitä seuraavaksi?

Äänestä

Ilmaisia lounaita ei ole. mutta todella edullisia kai on?? kaupungin tilintarkastajat hommiin ja iso ssurenuslasi käteen.jos ovat rehtejä. eivätkä kuulu hyväveli seuraan.

Äänestä

Näin on. Hankehommiksi pitää saada matkustelu ja päälliköt ystävyysmatkoille. Iso ssurenuslasi käteen tilintarkastajille kuten edellinen kirjoittaja esittää.

Äänestä

Onneksi on muutakin MEDIAA ku paikallislehti.joka suojelee ja eikä taida kirjotella totuuttakaan??sensuuria on.

Äänestä

on MEDIAA. ni ei.tarvite isonuslasia.

Äänestä

KesäNeuvo:: aloitetaan kaikki kunnon suomalaiset ihmiset palvelemaan hyvän maamme PRESIDENTTIÄ Sauli Niinistöä kunnolla ja rehellisesti.ja lopetetaan kaikenmaailman epärehellinen kähmintä ja vilpin teko. sit on kiva kätellä ja morjestaa saulia .jos ja kun tuo jennin taas keski-suomeenkin.!!!

Äänestä

Muistin mukaan kunnanjohtaja E,Nurmela oli tolkun ja rehellisyyden mies.ei hätkyilly.mietti ensin ja sit sanoi.nykyään taitaa olla että sanotaan ensin ja sit mietitään.??

Äänestä

Pikkukuntien ja kaupunkien johtajien työpaikat pitää lakkauttaa.eihän suomessa ole enää MAAHERROJAKAAN??? ja pirun hyvin pärjäillään ilman heitäkin.

Äänestä

Tarua evp.kunnanjohtajat maksavat itse matkansa.tosin yhteiskunta saattaa tukea SALAA? em. on maan ja kaupunkien tapa voidella.?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


torikahvittelija kirjoitti:

Torihuhu et kaupungin johto kulettelee esim.eläkkeellä olevaa.olevia kunnasihteereitä ulkomaanmatkoille verorahoilla.jos totta.miksi ja kenen luvalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu