Kokkola Summerfest

Aiotteko mennä torille? :)

http://kokkolasummerfest.fi/
24892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

jep

Äänestä
  • Paljon väkeä oli menossa torille.Varmasti huikea ilta!

    Äänestä

Mielenkiinto lopahti kun näki artistit.. :l
Ylipäätänsä vain neljä vaivaista esiintyjää per päivä, joista pari nyt ehkä "tunnetumpaa", mutta jo niin menneiden talvien lumia että huhheijaa.. Ikävä kyllä edes Redrama, Raappana tai Guntherin viikset eivät riitä pelastamaan tapahtumaa...

Mutta kaikesta huolimatta, ajatuksena hyvä ja tapahtumalla keskeinen sijainti..

Äänestä

Artistit ovat tarkoituksella "menneen talven lumia", ysäri on pinnalla!
En tosin ymmärrä mitä Raappana ja Redrama tekevät tässä porukassa..

Äänestä

En, paskaa musaa.

Äänestä

Fakta kyllä se, että jos noilla esiintyjillä saadaan tapahtumasta kannattava tai että ei kovin pahasti takkiin tule niin melkonen ihme pitää tapahtua.. Uskoisin ettei kyseistä tapahtunaa nähdä enään edes ensi kesänä.

Good luck.

Äänestä
  • Ja tätä on odotettu. Hienoa, että tulevat tänne. Ennen Musa oli rautaa, eikä mitään hiphoppia. Kiitos järjestäjille, olkaa ihmiset joskus johonkin tyytyväisiä,älkää aina naukuko. Kun ei tuu mitään, naukuu joku. Ja kun tulee, sekään ei kelpaa. Järjestämää naukujat itse jotain

    Äänestä

  • valivalivalivalittajat kirjoitti:

    Ja tätä on odotettu. Hienoa, että tulevat tänne. Ennen Musa oli rautaa, eikä mitään hiphoppia. Kiitos järjestäjille, olkaa ihmiset joskus johonkin tyytyväisiä,älkää aina naukuko. Kun ei tuu mitään, naukuu joku. Ja kun tulee, sekään ei kelpaa. Järjestämää naukujat itse jotain

    Varmaan väkeä useita tuhansia.

    Äänestä

  • böiue bile kirjoitti:

    Varmaan väkeä useita tuhansia.

    Taas tekee järkkääjät persnettoa kokkolalaisittain.

    Äänestä

  • Taitaa tulla tappiota.

    Äänestä

Eikö kaupungilla ole muita rahanmenoja, kun pitää tuollaiseen möykkäämiseen a meteliin niitä tuhlata. Ei siinä kyllä tavallista työläistä a veronmaksajaa paljoo ajatella.

Äänestä
  • yee yee lisää tälläisiä tapahtumia ja kaikki torille.

    Äänestä

  • Missä lukee et Kokkolan kaupunki järjestää ?

    Äänestä

  • tilu kirjoitti:

    Missä lukee et Kokkolan kaupunki järjestää ?

    Kokkolan kaupungilla ei ole mitään tekemistä tapahtuman tai järjestelyiden kanssa,ainoastaan se että festivaali on torilla. Tapahtuman järjestää North Conserts.

    Äänestä

oliko musiikit oikeen taustanauhalta vai vaan taustabändit?

Äänestä
  • Dj:t soitti musiikin ja artistit lauloivat.
    Ja pihtari kokkolalaiset kuuntelivat aidan toisella puolella.

    Äänestä

  • Minä kirjoitti:

    Dj:t soitti musiikin ja artistit lauloivat.
    Ja pihtari kokkolalaiset kuuntelivat aidan toisella puolella.

    WC-fasiliteetit oli varsin nerokkaasti järjestetty kun aidan toiselta puolelta väki kyyläsi kun kävi styroksilaarilla kusella. Helvetin perverssit.

    Äänestä

Niin tai näin, aina vääripäin, kitinää ja rutinaa. Kannattaako järjestää mitään näilläseuduilla, suviseuroja lukuunottamatta.

Äänestä

Hyvää settiä oli eilen ja kohta mennaan taas.

Äänestä
  • Esiintyykö Samatha Fox bikineissä?

    Äänestä

Fakta juttu on, että Kokkolaan kaivataan lisää tapahtumia. Tosin täällä ei ikinä nähdä tapahtumien positiivisia puolia vaan ainoastaan melu, roskaaminen jne, joka ei varmasti motivoi järjestämä yhtään mitään.
Yleisesti tapahtumat tuo mukanaan ihmisiä kuin rahaakin paikallisiin yrityksiin. Ravintoloista kauppoihin ja hotelleihin.

Sietäis ottaa mallia Kalajoesta, joka jo ilman Hiekkasärkiäkin vetää tuhansia ihmisiä kesäsin eri tapahtumiin, pieneen 12 000 ihmisen kaupunkiin.

Vaikea sanoa Summerfestin kohtalosta. Sää suosi ainakin sekä paljon näytti olevan porukkaa liikenteessä, tosin taisi suurinosa ihmisiä pyöriä tapahtuman ulko, kuin sisäpuolella.
Itse ehkä hieman kyseenalaistaisin myös esiintyjiä. Taisi olla vain 4 esiintyjää per päivä sekä lähinnä näyttäisi olevan -90 luku se juttu. Nähtäväksi jää riittääkö noissa tarpeeksi kiinnostusta. Hieman vaisulta ainakin kuulosti.
Paikkanahan tori on mitä parhain pienimuotosille festareille.

Toivotaan kuitenkin että tapahtuman ainakin sen verran tuottais, että kiinnostusta ja mahdollisuus järjestää myös ensi vuonna.

Äänestä
  • Miten oli yleisöä?

    Äänestä

Ois kiva tietää virallinen määrä, mut kuulin et yhteensä koko viikonloppuna n. 300 eli takkiin tuli vaikka keli oli täydellinen. Ei ihme ku esiintyjät oli mitä oli.

Äänestä
  • No jo tuli takkiin ja rajusti jos väkimäärä jäi alle 3000

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ysärit kirjoitti:

Aiotteko mennä torille? :)

http://kokkolasummerfest.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu