Onko kivempi olla isosisko tai -veli vai pikkusisko tai -veli?
Mun mielestä olisi kivempi olla pikkusisko, vaikka olen isosisko. Olisi kiva, jos mulla olis yli 4 vuotta vanhempi isosisko tai -veli. Osaisin kyllä olla hyvä pikkusisko, koska en vain tykkää olla isosisko.
Isosisko vai pikkusisko
8
670
Vastaukset
- SISKO!
Voisiko joku vastata.
- pikkusisko..
ei oo niin kivaa ainakaan mun mielestä olla pikkusisko ku isosisko määräilee yms
- Mieluummiin
pikkusisko.. kirjoitti:
ei oo niin kivaa ainakaan mun mielestä olla pikkusisko ku isosisko määräilee yms
Se vähän riippuu. Olisinmmieluummin pikkusisko, mutta määräilevät isosiskot ovat ärsyttäviä. Haluan oikein ihanan luotettavan isosiskon/veljen, jolle kertoa asioista. Ja olen ite isosisko ja pikkusiskot ovat rasittavia.
- olen tyytyväinennnn
oon isosisko ja on kivaa. en haluis olla pikkusisko koska saisin kaikki isosiskon vanhat vaatteet jne.
- Joku 14w
En osaa päättää, ei se tunnut mitenkää erikoiselt. Mul on isoveli, 2 isosiskoo, pikkuveli ja pikkusisko
- 13poika:/
No oon perheen ainut poika ja mulla siis on 3 pikkusiskoo ja 2 isosiskopuolta että mukavempi olla kyllä pikkuveli kuin isoveli
- SISKO!
13poika:/ kirjoitti:
No oon perheen ainut poika ja mulla siis on 3 pikkusiskoo ja 2 isosiskopuolta että mukavempi olla kyllä pikkuveli kuin isoveli
Voisiko joku olla mun isosisko tai- veli?
- et sillee
SISKO! kirjoitti:
Voisiko joku olla mun isosisko tai- veli?
No mulla on pikkusisko ja pikkuveli sekä 4 isosiskoa ja 6 isoveljee ja kaikki on mahtavia!:DEt en tiiä kumpi on parempi:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131053
- 1141046
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20757- 52704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32643ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42608Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482