Elisa Viihde Irtisanominen

Tero661

Mielipidettä kysyn. Tilasin noin vuosi sitten Elisa Viihteen 100megan yhteydellä. Nyt olen muuttamassa uuteen osoitteeseen. Tähän asuntoon ei ole saatavilla 100megan yhteyttä. Eli viihde kyllä menee tähän osoitteeseen, mutta ADSL yhteydellä ja pystyy toimittamaan 20megan yhteydellä. Vaadein irtisanomista, mutta Elisa väittää, kun itse Elisa viihde menee osoitteeseen, niin mun on pakko pysyä asiakkaana. Onko muka näin? En ole tilannut mitään muutaki Elisa Viihteen 100megan yhteydellä ja jos sitä ei pysty täydellisesti toimittamaan, niin eikös sillon mulla asiakkaana ole oikeus purkaa sopimus? Mua ei muutenkaan kiinnosta mikää muu härpäke.. 20megaa 40e/kk.. Huh huh.. Mielipiteitä?

4

802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elisa Viihde toimitetaan aina nopeimmalla mahdollisella yhteystekniikalla, mikä kyseiseen osoitteeseen on saatavilla. Mikäli vanhassa osoitteessa on ollut 100M yhteysnopeus saatavilla, on Viihde silloin toteutettu tuolla yhteydellä. Uudessa osoitteessasi ei ilmeisesti ole tällaista mahdollisuutta. Mikäli osoitteeseen tulee jossain vaiheessa nopeampi yhteys, se päivitetään sinulle käyttöön :) tämä ei ole kuitenkaan irtisanomisperuste.

      Jarkko / Elisan Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

      • Elisan huijaama

        No ei muuten pidä paikkaansa tuo väite, että Elisa Viihde toimitetaan aina nopeimmalla mahdollisella yhteystekniikalla, mikä on saatavilla. Tuollainen väite on täyttä potaskaa ja valehtelua Elisan puolelta.
        Minulla on taloyhtiössä 100 megainen laajakaistaliittymä, mutta Elisa Viiihde toimii vain 20 megaisena ja nintaan 39,90€/kk. Että sellasta........


    • Elisan huijaama: Muotoillaan uusiksi: Elisa Viihde toimitetaan osoitteeseen nopeimmalla mahdollisella yhteystekniikalla, mitä Elisa pystyy kyseessä olevaan osoitteeseen toimittamaan.
      Taloyhtiössäsi on varmaan toisen palveluntarjoajan kuitu tai kaapeli, jota pitkin me emme pysty kuitenkaan yhteyttämme toimittamaan.

      Jouni / Elisan Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

    • neuvokas13

      Elisan irtosanomisen ohjeet vaihteleee eri palveluittain, joita löytyy nykyään runsaasti. Näistä on koostettu ohjeita esimerkiksi http://irtisanominen.com/elisa/ sivulle, josta voi katsoa miten pääsee irti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      165
      2959
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      291
      2643
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      71
      1752
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      44
      1639
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1530
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1286
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      103
      1203
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1164
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      358
      1089
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    Aihe