Sanna suutarin mies pidätettiin viime yönä pahoinpitelystä. Hänet haettiin kotoa. Ilmeisesti oli ottanut yhteen sannan kanssa. Sanna oli soittanut poliisit paikalle. Enkä YHTÄÄN ihmettele miksi!!! Ukko on tod näk eilen illalla katsonut aurinkorannan tähtöset ohjelman... Voin kuvitella sen myötähäpeän ja häpeän tunteen mikä ukolla on tullut. Varmaan vetänyt vittutukseen viinaa ja sen jälkeen pimahtanut... Kuin noin TYHMÄ akka voi joku olla!!!
Sanna suutarin mies pidätettiin
Toosi nolo akka
271761
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288712753268.html
Joo en kans ihmettele yhtään
Joo sannahan hillu siä kännissä koko jakson ajan. Huuteli ja haukkui vieras maalaisia kova äänisesti. (arabeja) Suomi venäjä jääkiekko matsissa suomi baarissa kailotti kuin hyvä venäjä on. Huusi ja kannusti venäjää... Oli siinä ympärillä olijat "tyytyväisiä".... Oli melkein alasti ja maalautti ympäri kehoansa venäjän lippua yms muuta.... Kyl tolla muijalla viiraa pahasti! Johonkin lataamoon tommonen kana tars laittaa.
Ko jakso löytyy katsomosta
Jospa (koska) se haukkui niitä ihan syystä.
Arvasin muuten et ainakin yks tämmänen vastaus tulee! :D
Olet yhtä sivistymätön kuin sanna suutari
No nehän olivat muslimeita, eikö? Samat jampat huusivat kaduilla ululi-ululia kun tuhannet ihmiset kuolivat musujen ohjaessa lentokoneet päin WTC-torneja.
Joo o... Toi on ainoa ajatukuva joillakin muslimeista.
Kyllähän breivikikin tappoi siellä saatella monta nuorta ihmistä ampumalla. Pitäisikö minun nyt vihat joka ikistä "arjalaista" ihmistä?? Yleistäminen on niin typerää ja alaluokkaista.
Breivik oli sosialisti, ja jopa kuulunut demareihin, vaikka olikin sekaisin kuin käkikello. Vasemmisto on musujen liittolaisia. Kaikki massamurhaajat modernissa historiassa ovat olleet sosialisteja, noita vapauden vihaajia.
Niin ja uskotteko että ruo muija on niin tyhmä ettei se edes älyä hävetä! Luultavasti vaan ihmettelee miksi ukko suuttui..
näyttää aika rumalta.
Missä on se toinen ysäri nainen se Satu Lappi ? Se oli aina mun mielestä kauniimpi ku tää hirvitys ja sillä oli parempi rintavarustuskin.
Olivat samaan aikaan siis näkyvillä nämä Satu ja Sanna silloin 90-luvulla.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Satu_Lappi
"Vuoden 2000 alussa Satu Lappi ilmoitti lopettavansa ammattimaisen esilläolon ja ryhtyvänsä opiskelemaan."
Ei se niin tyhmä ollutkaan.
Tuli heti mieleen, että siellä on varmaan Suutarin kotona katseltu keskiviikon Aurinkorannan tähtösiä, Sannahan jaksossa oli taas kerran kännissä kuin käki ja tunki vieraiden miesten iholle aika tökerösti.
Esitteli paljasta ihoaan ylä- ja alapäästä auliisti ja vonkasi ihomaalauksia kun oli ensin käyttäytynyt mauttomasti kisakatsomossa. Johan matkakumppanitkin ovat saanet olla häpeissään lukuisia kertoja. Ei ihme että avomies on järkyttynyt ja suuttunut lapsensa äidin käytöksestä.
Mikään ei oikeuta silti väkivaltaan. Aina voi esim. poistua paikalta.
Näinpä. Todella kamalaa että kommentoijien mielestä on okei hakata humalassa örveltänyt, heidän mielestään ruma nainen.
Kamalan näköinen ja luontoinen white trashi se Sanna, säälin tosi paljon sitä lastaan. Ja näköjään joku pahoinpitelijä vielä puolisona, kamala aatella mitä se lapsi siellä kotona näkee ja kokee! Kai poliisi ilmoitti asiasta sos viranomaisille?
huono vartalo suora miesmäinen kroppa tekotisseillä ja pillunsa kiristyksestä puhuu joka paikassa. ällöttävä akka ja todella nolo.mahtaa poikansa saada kärsiä noin pimposta mutsista.Ei oo todellakaa varaa tolla lehmällä arvostella muita siinä on uus tuksu 2 , samaa ikäluokkaa ja yhtä tyylitön vanha akka .
Toivottavasti poika ei tule yhtään äitiinsä!! Ennemmin baikka pahoinpitelijä isäänsä! Toi muija on oikeesti niin tyhmä että oikein ihmettelin voiko tuollaisia edes olla.. Kyllä näköjään voi.
Ihana naine toi Sanna Suutari! Kunnon kireet värlit ja kunnon silikonituutit. Kelpaisi minulle. Kyllä suutelisin ihan sinnekkin ja peppureikääkin nuolisin ainakin 15 minuuttia jos saisin vaimokseni.
Suutari alkaa olla jo keski-ikäinen harppu, joka etsii nuoruuttaan epätoivoisesti. Millä toi muuten pomppas aikanaan julkisuuteen?Kenen julkun kans se huoras?
Eikös Se ollut mika häkkisen Sala pano
Muistelisin että olisi ollut Keke Vatasen tyttökaveri.
Ikävä kyllä lapsi kärsii eniten. Anteeksiantamatonta. Näistä white trash -tyypeistä en piittaa ollenkaan, mutta lapsi raukan kohtalo surettaa.
Näin juuri. Voin kuvitella miten tämän elähtäneen tyrkyn poika häpeää äitiään. Joka toinen sana on v-sana, esittelee rumaa miesmäistä pötkyläistä kroppaansa telkassa, puhe on aivan ala-arvoista uhoamista. Miten varhaiskeski-ikäinen muija voi vatkata seksielämäänsä julkisesti, miten se on ihqua ja tekee niiiin mieli..haloo, suutari, sä et ole enää mikään teini!!!
Jokohan Jasmin kirjoittaa blogiinsa tästäkin puolustuspuheenvuoron kuten teki Kallion kohdalla. Väkivallasta.
Kaikki tähänastiset aurinkorannan tähtöset katsottuani olen vakaasti siinä uskossa, että Sanna on ollut tässäkin kahakassa itse se pahoinpitelijä (moksi ohjelmassakin kameroiden edessä jatkuvasti sekä tuntemattomia ihmisiä että Suvia). Sitten kun on itse hakannut miestä useita kertoja ja mies tönäisee hullun akan pois iholta niin on hyvä syy soittaa poliiseille pahoinpitelevästä miehestä.
Itse olen nainen, joten en ole mitenkään pitämässä täällä miesten puolia, mutta naisten väkivallasta vaan tunnutaan vaiettavan valitettavan usein, ja etenkin tässä tapauksessa kun koko kansa tietää (ja Sanna Suutari on sen itsekin sanonut), että Sannalla on tapana läiskiä ihmisiä naamaan jos sanomiset ei miellytä.
Olen aivan samaa mieltä edellisen kanssa. Hurjahan tuo Sanna on, kauhean väkivaltainen ja muutenkin pelottava. Toivottavasti mies älyää ottaa lapsen ja paeta hyvän sään aikaan.