Ile Vainio

Miksi tota miestä hehkutetaan vaikka on vain isänsä poika. Sanoittajana sanomaton ja se eilinenkin runo kuninkaille, ei minkäänlaista riimitystä eikä huumoria. Suu käydä höpötti koko ajan vaikkei mitään kysyttykään. Ei saa tuotettua kunnollista puhetta ja jaksaa vain hehkuttaa isäpappaansa, jossa kyllä riittääkin hehkuttamista.
Samoin mitä se milana siellä tuomaristossa teki?
5473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voimakasta myötähäpeää herättävä hahmo. Ylisuuret käsitykset omista kyvyistään.

Äänestä

Iso ego - ympäristöllä pirullista kestää. Ja itse ei tajua. Nauttii esillä olosta, on kaikkien kiva kaveri, rehvakka. Mutta rasittava, kusi noussut tukkaan. Luulee, että kaikki tykkäävät.

Äänestä

Ile ei ollut yhtään mitään niin kauan kuin Vat Vainio eli, mutta Ilen "ura" lähti kiitonousuun heti kohta Vatin heitettyä lelut nurkaan.
Ilehän taitaa hallinoida aikamoista Juha Vat Vainion tuotannon oikeutta, ja sillä saa musiikkimaailmassa asemaa aika kivasti.
Ile laukastiin oikeista munista liikkeelle, ja siinä on Ilen suurin saavutus, voitti useamman sadanmiljoonan siittiön uintikilpailun.

Milanan taru on taas aivan toisenlainen. Kinnusen Laila raotti aikanaan jalkojaan unkarilaiselle melkein muusikolle joka tuikkas Milanan aluilleen. Lailaahan ei Milanan olemassaolo pahemmin kiinnostanut, vaan mummo hoiteli Milanaa.
Ja se oli todennäköisesti Milanan kannalta ihan hyväkin juttu, sillä Laila vietti niitä vuosia rapajuoppojen seurassa Hakaniemen siltojen alla, kunnes kupsahti.
Milanan saavutukset on helppo luetella, ne tulee tässä ........................

Äänestä

Samaa mieltä ja vielä pirun rumakin, kuin viimesyksyinen rupisammakko!

Äänestä

Ärsyttävä puhe kokoajan jotain vitsin vääntöö🤨!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tätä mieltä kirjoitti:

Miksi tota miestä hehkutetaan vaikka on vain isänsä poika. Sanoittajana sanomaton ja se eilinenkin runo kuninkaille, ei minkäänlaista riimitystä eikä huumoria. Suu käydä höpötti koko ajan vaikkei mitään kysyttykään. Ei saa tuotettua kunnollista puhetta ja jaksaa vain hehkuttaa isäpappaansa, jossa kyllä riittääkin hehkuttamista.
Samoin mitä se milana siellä tuomaristossa teki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu