Jäi käsiin kirpparilta sellainen teekannu( tai siis luulen teekannuksi). En tiedä onko kannu alumiinia vai tinaa,mutta mistä löydän sivustoja, joista voisi katsella? Kannun pohjassa on vain sellanen vähän niinkuin hämähäkin muotoinen kuvio ja sen yläpuolella A-kirjain. Kuvion alapuolella on S-kirjain jonka alla numero 4. Kannun kahva on eri materiaa kuin kannu, Vähän niinku jostai raudasta tehty.
Mistä löytyy?
juttuja...........
3
154
Vastaukset
- juttuja.............
Unohtui se, että kannu ei ole mikään iso.
- kodak43
Jälleen kerran...kuva.kuva.kuva.
Usein kuvasta selviää paljon. - juttuja...........
kodak43 kirjoitti:
Jälleen kerran...kuva.kuva.kuva.
Usein kuvasta selviää paljon.Kuvia en osaa, enkä jaksa alkaa värkkäilemään. Olisin ain halunnut tietää miltä sivustoilta kannattaisi etsiä. Sen sain selville ,että teekannu on jostain 1920-1930-luvulta. Niin ja tuosta kuvosta vielä, että kun tarkemmin katsoi, niin siinä on vähän niinku muurahaisen muotoinen kuvio. Ei hämähäkin..:) Antiikkikauppias ei tiennyt mikä leima se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 636190
- 635599
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284465- 573889
- 143795
- 323219
- 682989
- 592846
- 702599
- 471960