Nyt kun Suomen tilastokeskus juuri raportoi että raiskauksista ilmoitetaan selvästi useammin kuin vuosikymmen sitten.
Niin parhaillaan Dr.Phillissä mies syyttää ex-tyttöystäväänsä raiskauksesta, kun tyttöystävä tuli raskaaksi, jottei miehen tarvitse maksaa ehkäisyä.
Eli jos nainen ratsastaa miehellä seksin aikana, mies voi syyttää naista raiskauksesta?!
MIes nimittän väitti että tyttöystävä oli ratsastanut hänellä, eikä mies siksi kyennyt puolustautumaan "raiskaukselta".
Pariskunta oli seurustellut jo 14-vuotiaasta saakka eli yli 3 vuotta kun tyttöystävä tuli raskaaksi.
Suomekin laki on tasavertainen, joten aivan yhtähyvin mieskin voi syyttää naista raiskauksesta. Täysin eri asia on että tuomitseeko naisvaltainen oikeuslaitos naisen.
Olisitteko valmis syyttämään exäänne (tyttöystäväänne tai jopa vaimoanne) raiskauksesta vain välttyäksenne maksamasta elatusmaksuja?
Mies syyttää exäänsä RAISKAUKSESTA
2
175
Vastaukset
- faksifaksi
Minulla on kokemus 30v sitten, joska oli ilmoituksen ja ilmoittamatta jättämisen väliin asettuva epämääräinen tilanne.Olin irlannin ja englannin välisellä laivalla,jossa jo silloin oli ira iskujen pelossa valvonta kamerat.Teini ikäisen irlantilaisen päähän tyynyliina ettei näe tekijää ja niin edelleen.Ilmoituksestaan huolimatta hän yritti estää tutkinnan muuttamalla kaksi tekijää yhdeksi, ja muuttamalla tapauksen ajankohtaa,jolloin asiaa ei saada selvitettyä, koska tietoja ei voi kohdentaa syyllisiin.Ongelma oli siinä että väärien tietojen valossa, poliseilla oli käsitys että tutkittaessa kulkureittejä kameroista,vain minä voisin olla tekijä.Asia selvisi myöhemmin,mahdollisesti uhri unohti kamerat,ne olivat silloin harvinaisia.Tietämättä hänen ajatteluaan tarkemmin,pidän todenäköisenä että ei ollut pahantahtoista tarkoitusta,jospa itsekkin olisin tehnyt saman.Mielestäni tapaus osoittaa ilmoituken tekemisen psygöloogista vaikeutta,hyvän alun jälkeen.
- faksifaksi
Jos kiinnostaa voisin kertoa tapahtuma kulun tarkemmin,ei minua nimimerkin takaa pelota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1164456Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv622567Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801665Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61123- 66864
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 40806
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768