Löytyisikö joku joka osaa ja tekisi pientä korvausta vastaan sivut loppuun?
Kotisivujen päivittäminen/teko loppuun.
Laiska vai tyhmä
6307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
loppuun missä?.. millaiset sivut?
laita nyt edes linkki sivuille...
Hei laita sähköpostiosoitteesi, niin laitan tieota, mitä pitäisi tehdä.
[email protected]
Osaako kukaan sanoa, onko ilmaista kotisivua olemassakaan? Tarkoitus olisi saada julkaistuksi kuvagalleria maalauksistani ja esittäytyä taiteen harrastajille.Kyse ei siis ole verkkokaupasta, vaan eräänlaisesta kuvakertomuksesta...mutta maksullinen kuvio pelottaa, kun niistä on mediassa kuulunut jos jonkin laista tarinaa. Miten teen itse sivut? Tarvin vain lyhyen esittelyn, CV ja linkki valokuviin maalauksistani työhuoneella.
Onko kukaan julkaissut manuaalia, josta löytyy aakkoset aloittelijalle. Osaan käyttää graafisia ohjelmia, joten ei tämän kait pidä olla vaikeaa::: siis kunhan löytyisi joku yksinkertaisen selkeä ohje, kiitos jos tiedät.
http://users.kymp.net/p707127a/html/kuvat.html
siitä.
Tee pienet (ja huonolaatuiset) kuvat joita klikkaamalla pääsee sitten "täysikokoiseen ja -laatuiseen"
Lataa portfoliosi esim. www.dribbble.com palveluun, Behanceen, tai vaikka Flickr.com. Moni valokuvaaja ym. käyttää näitä palveluita esitelläkseen töitään. Voit toki ladata esim. Wordpressin ja katsella ilmaisia teemoja verkosta. Jotkut näistä sisältävät portfolio-ominaisuudet.
Ilmaista verkkosivutilaa ei ole olemassakaan... Kaikki tekee bisnestä ja ylläpito maksaa aina yrittäjille.. Ei kukaan hyväntekeväisyyttä verkkobisneksessä tee. Myöskään flicker tai dribbble.