Naisesta ja laitteesta.
Päänsärky tuntuu enää lievänä jomotuksena ohimoilla.
Nukkumaan pitäisi mennä. Viimeistään Sääsket ajavat tästä portaalta takaisin sisälle.
Lehtokurppa toivotti ylilennollaan hyvät yöt.
Minä samoin.
Öitä
Päänsärky tuntuu enää lievänä jomotuksena ohimoilla.
Nukkumaan pitäisi mennä. Viimeistään Sääsket ajavat tästä portaalta takaisin sisälle.
Lehtokurppa toivotti ylilennollaan hyvät yöt.
Minä samoin.
Öitä
Vastaukset 4
Vanhimmat
lehtokyrpällä on pitkä nenä
Jokos akut ovat latautuneet niin naisella kuin puhelimella?
Lehtokurppa on hieno lintu ja pitää metkaa ääntä lentäessään. :)
Sulkavan soudut tuli eilen illalla soudettua ja voi sanoa että pylly on hellänä ja kädet rakoilla. Aikakaan ei parantunut viime vuodesta, vene vuosi ja airo katkesi.
Noh kaikesta huolimatta oli mukavaa porukkas ja kivaa yhdessäoloa työkavereiden kesken. Nyt makkaraa ja ahventa syömään ja sitten rantasaunaan ja järveen. :)
Aurinkoisia terveisiä Juvalta Siikajärven rannalta ja iloista mieltä kaikille. :)
Voi on, kiitos kysymästä :)
Oon aina tykänny itekkin noista kurpista. Hauskan näkösiä ja kuulosiakin joo.
No onneksi vene ei vuotanut niin paljoa, että olisitte uimaan joutuneet ennenaikojanne. Uiminen on aina kivaa. Mukavinta kuitenkin, kun lähtee uimasilleen ihan niillä töin. Itse kävin eilen meressä ekaa kertaa tälle kesälle. Nautin kyllä :)
Saas nähdä menenkö vielä pyöräileen illan päälle ja nautiskelemaan pari kylmää juomaa jonnehin terassille. Ehkäpä.
Mukavaa saunailtaa. Nauttikaa!
Ootte aina tykännyt kurpista vai kyrpäidiooteista?? Nyt se akku on taas ladattu ja voitte jättää palstailun muiden huomaan:)