Tuntuu aina että minä olen se kenet jätetään aina omanonnensa nojaan ja pikkusiskoa kuunnellaan. Kun pikkusiskoni oli n. 3-4v niin jos hän teki jotain oli se aina minun syytä ja minulle huudettiin. Jos esim siivoan pikkusiskoni huonetta ja hän näkee että heitän jonkun huonon lelun roskiin niin siitä tulee itkua ja minua syytetään siiyä kuinka typerä olen kun siivosin silloin kun pikkusosko on kotona ja minut käsketään pysymään kokoilta hupneessani, vaikka yritin vain auttaa.tästä syystäminulla on ulkopuolinen ja semmoinen tunne kuin tekisin kaiken aina kaiken väärin. Minusta on tullut näiden asioiden takia hyvin herkkä ja pieni pelon tunne.
Vastaukset 1
- medmänniska
Syy ei ole sinun..... vääryyttä vanhemmilta saa moni tuntea ja tuntuu ikävältä
kamalalta ja tosi on ..vaikka kuinka tekisit eivät ymmärrä.. eivätkä vanhemmatkaan
Kukaan ei tiedä miten se tapahtuu
Kuin..kukaan ei tiedä, miksi rakastuu johonkin..ei ole järjellistä syytä....
Se vai tulee.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 58826
- 70822
- 60803
Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p264645- 46622
Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni26607Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!
Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid39501- 17482
En tiedä sinusta
Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?35473- 52459