hulluja raiskaajia

ola9

taitaa olla maa täynnä

4

138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dgv wegveg rQV

      Intiassa tietysti tapahtuu kaikenlaista mikä ei ole oikein. Kannattaa kuitenkin muistaa että Intiassa asuu enemmän ihmisiä kuin Euroopassa ja saattaa jopa Euroopassakin tapahtua raiskauksia ja murhia.

    • Intiassa matkannut

      Suhteellisuutta, Intiassa 1300miljoonaa asukasta, kaikkea tapahtuu, ikävääkin. Jos viimeisimpään uutisointiin viitattiin ap:n aloituksessa, niin rikoksista myös on otettu kiinni tekijät ja kakka on tiedossa. Intiassa on otettu aika tiukka linja, jopa kuolemantuomioita jaetaan raiskaajille.

    • intialainen

      Hulluja on joka paikassa ja maailmalla tapahtuu monessa paikassa vielä pahempaa mutta niissä maissa ei kukaan uskalla sanoa ääneen tai tapetaan heti. Normaali ihniset ei hyväksy intissa tapahtuvaa väkivaltaa ei myöskään naisiin tai lapsiin kohdistuvaa. Intialaiset tuovat asioita julkisuuteen jotta niihin puututtaisiin ja paikalliset haluaa kuoleman rangastuksia näille törkeille teoille. Tämä on toiminutkin ja siksi ilmoittavat tapaukset julkisuuteen.siellä on myös aktiiviset naisjärjestöt.

      • 50.s katolinen papp

        Paavin mukaan pedofiilien joukossa on niin pappeja, piispoja kuin kardinaalejakin. (EPA / AOP)
        LUE MYÖS

        Papin raiskauksen uhri tylyttää paavia: Älä pyydä anteeksiantoa, vaan toimi

        Paavi sanoi italialaisen La Repubblica -lehden mukaan lasten hyväksikäytön olevan kuin kirkkoon tarttunut spitaali. Hän vannoi kohtaavansa tilanteen sen vaatimalla vakavuudella.

        Englannin yleisradioyhtiö BBC:n Rooman kirjeenvaihtajan mukaan paavin epävirallisia lausuntoja on usein tutkittu ja tulkittu monella tavalla. Paavi on halunnut osoittaa edeltäjiään myötätuntoisempaa suhtautumista kirkkonsa opetuksia kohtaan, mikä on aiheuttanut tyrmistystä hänen viestintäasiantuntijoidensa keskuudessa.

        Paavin kerrotaan sanoneen haastattelussa viime torstaina, että kirkon tutkimuksen perusteella kaksi prosenttia katolisesta papistosta on pedofiilejä. 414 000 papista se tarkoittaisi noin 8000 henkilöä.

        Haastattelu oli siinä mielessä epävirallinen, että La Repubblican toimittaja ei nauhoittanut keskustelua, eikä paavi tarkistanut artikkelin sisältöä ennen sen julkaisua.

        - Tämä pedofiilien kaksi prosenttia koostuu niin papeista, piispoista kuin kardinaaleistakin. Se on sietämätöntä, paavin kerrotaan sanoneen.

        Lähde: BBC


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1068
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      982
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      763
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe