palaudu ennalleen, yrityksestä huolimatta.
Luulen ettei sun avioliitto
ajan kanssa
34282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Entä omasi?
jostain samaa mieltä...
avoliitto avioliitto ikävä palsta välimerkitki puuttuu
Toivon kaikille onnea liitoissaan. Ei kannata erota. Oma kulta on aina paras!
Mun avioliitto on ollu historiaa jo kauan :)
uudistua on trendi sana eikä paluuta vanhaan ole, jessss!!!!
Kriisit voi johtaa parempaan ja vahvempaan liittoon.
Johtikin, mut kakkonen ei tätä halua tajuta, kun peilaa vain omiin pettymyksiinsä.
Eläkää on vain yksi elämä.
Eläkää ja naikaa.
Voisin laittaa uusiksi kaikki, ehkä sitten kun löytyy se viimeinen..
Ethän luovimalla pilaa kenenkään liittoa
Ei niin, mutta sul oli mahdollisuutes ja mokasit sen ihan ite:'(
Annetaanko ihmisten olla onnellisia liitoissaan? Meidän ei tartte sorkkia niihin, ei toisten ystävyyssuhteisiin eikä muihinkaan. Jokainen päättäköön itse kenen kanssa tahtoo olla tekemisissä. Se sorkkiminen loppupeleissä kostautuu sulle itsellesi. Elä hyvä ihminen omaa elämää, äläkä toisten
H........ sinä kytit mun avioliittoa, nyt pomppas ja pahasti!
Haista kuule .aska.
päässy sun avioliittoasikin kurkkimaan?
Tuossahan se selvis mullekkin että et ole VAPAA, niinkun mulle kerroit. Mutta tiesinhän sen kun kertoivat mulle.
Se en ole MINÄ, mutta yritä etsiä se joka sitä ronkkii. Vaikeaahan se on siitä laumasta erottaa se joka siellä sun kulmilla kuleksii.
Oot niin oikeeessa...ei se enää palaudu ennalleen...v'tuttaa kaikki...s''tana...Ei todellakaan tästä enää tuu mitään...
No tunnustit ainakin, se on jo puolivoittoa.
Mikä siinä nyt alko tökkimään? No, eipä se kai minulle kuulu, mutta olen ollu vaistoavinani jo vuosia tuon tosiasian jossain vaiheessa tulevan eteen.
Tunnistatko minut?
Miten voisin sut tunnistaa??
Tuota noin,,, mitähän tuohon sanoisin.
Jos vaikka jotain,,, mm, tai siihen suuntaan ;).
Nyt on aika toivottaa hyvää yötä, kauniita unia ja oman kullan kuvia ;),,,
En edes luule että se palautuisi ennalleen.
Ei ole tarkoituskaan. En edes haluaisi. Se on mun osalta tässä.
Lisää mullistuksia. Ei ole tosiaan tarkoitus, että palaa ennalleen, miten voisi, kun luottamus särjettiin. Syntyi jotain uutta, mukavaa on ollut. Vähän kuin olisi mennyt naimisiin uudestaan, mutta nyt puoliso panostaa parisuhteeseen terveesti. Ennen pettämistä olin parisuhteessani kiltti neito, joka tyytyi siihen mitä sai, nyt olen kasvanut vaativaksi kuningattareksi, joka tuntee arvonsa. Ja jos nyt joku ajattelee, että tuosta kasvoi jäkättäjä, niin erehtyy, en nalkuta, en räkätä, enkä jäkätä, eikä minua tarvitse palvella - en koskaan ole niin tehnyt.
Ei niin.
Ei kannata kyttiä toisten liittoja. Luulotautiset keskittyy vain omaan liittoon tai semmoisen hankkimiseen.
Joo, mut et säkään tunnu juuri paremmalta vaihtoehdolta ;(
Onko sulla ikävä mua,miten lohduttavaa.Ei kai mun puolelta ainakaan eikä sille toisellekkaa oikein tää koko juttu.Tunteet hallitsee liikaa.Huoh.
http://www.youtube.com/watch?v=IjhLWRBsV6E&feature=player_detailpage
Eihän se ole vielä edes alkanut. :)
Ja toisaalta ei toisen suhteet kuulu muille kuin ao ihmisille.
Saa loppuakin tämä liitto. Etsin paremman naisen.
Sitkeys palkitaan, vaikka hammasta purren päästään yli vaikeuksien.
Ei ennalleen, koska ennalleen olisi huonompi tilanne kuin nyt :)
Kiitos sinulle :)) Olet tietämättäsi herättänyt mieheni arvostuksen liittoomme ! Ei olisi uskonut että tässä näin käy ;))