Minulla on menossa kasvun ja tukemisen jakso päiväkodissa. Iältään lapset ovat 1-6. Minulta vaaditaan näytössä että saan kaikki 30 lasta hiljaiseksi koko tuokion ajaksi. Ja jos joku aikuisista joutuu huutamaan lapsille hiljaa kerran minut hylätään.
Vaaditaanko lähihoitajan ensimmäisessä näytössä muka noin paljon? Minusta sen pitäisi olla jo kiitettävän tasoa jos saa noin ison joukon hiljaiseksi.
Lähihoitajan toimintatuokio
4
277
Vastaukset
- sfdaaf
Ei pitäisi vaatia, edes kiitettävään Ensinnäkin miksi noin monta lasta ja vielä eri ikäistä kerralla? Ryhmäksi riittäisi vaikka puolet tuosta. Tai kolmannes. Voisit pitää saman toimintahetken jokaiselle pienryhmälle- saisit kokemusta janäyttö ei olisi kiinni yhdestä kerrasta.
Itse opena annan edellä mainitun ohjeen. Ja missä päiväkodissa on 30 lasta yhdessä? Onko yhdistetty kaksi ryhmää?- Daycared
Et todellakaan kyllä edes saisi vastata noin isosta ryhmästä. Ja kuka luulee saavansa lapsia hiljaiseksi? Joo ehkä minuutti pari mutta varsinkin noin suuressa ryhmässä täysin mahdotonta.
Itse pidin viriketuokioita vuosi sitten niin että kierrätin lapset 2-3 kerrallaan tekemässä juttuja. Hyvin onnistui vaikka oli ihan pieniäkin lapsia. Se 20 suunnilleen siinä päivän aikana kiersi ja kaikki olivat tyytyväisiä. Vaadi omaa osuuttas äläkä alistu tollaseen!!
- Lähäri
Höpötystä. Hylätä ei voida näillä perusteilla, ja se siitä.
- 15+7
Tuo olisi kyllä ollut ihan mahdoton homma mulle saada lapsia hetkeksikään hiljaa.
Yllätti vähän tuo että päiväkodissa pitää olla hirveä auktoriteetti ja miten isossa roolissa kurinpito on koko lastenhoitotyössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257