Tarviin kipeästi tietoa! Olen alkamassa vuokraamaan 106cm shetlanninponia. Olenko liian pitkä ja painava jos olen 159cm pitkä ja 48kg painava? Voinko mennä isompia esteitä? Minkäkorkuisia? Kiitos ja kumarrus jos autat :) HUOM! ponin omistajan mielipide on että olen sopiva mutta en saisi olla yli 165cm pitkä
Shettisratsastaja
APUAAAAAAAAAAAAAAAAAA
2
75
Vastaukset
- ---
Painoa ei ole vielä liikaa, mutta pituutta on sen verran että en enää hyppäisi lainkaan. Ylävartalo tulee hypyissä jo niin eteen, että taatusti horjuttaa ponia ja rasittaa etujalkoja tarpeettoman paljon.
165cm on kyllä todella hurjan mittainen ratsastaja noin pienelle ponille. Minusta 165cm ei kuuluisi enää minkään alle 140cm ponin selkään muuta kuin poikkeustapauksessa. Olen sama mieltä. Muutenkin, jos alkaa miettiä voiko enää ratsastaa sen-ja-sen kokoisella ponilla, olisi lähtökohtaisesti hyvä hetki siirtyä isompiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666