Ulosteen- ja virtsankarkailua

Hei. Olen siis 23-vuotias nuori nainen, jolla on suuria ongelmia karkailun vuoksi.

Tena slip maxi käytössä. Pakko hajun takia käyttää muovitettua vaippaa.

Diagnoosina on yliaktiivinen rakko sekä ärtyvän suolen oireyhtymä.

Muita samalla diagnoosilla?

6

1102

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • artsysuolinen

      Minulla myös anaali inkotenssi hienosti sanottuna,eli uloste karkailee.On tutkoittu ja hutkittu,nyt käytössä lääke nimeltään Questran Loc,hieman vähentynyt ripuli,mutta ei kokonaan ja sanottu että myös ärtynytsuoli.Täytyy vaan kestää,olen sairastanut tätä koko ikäni.Olen nyt eläkkeellä,mutta vaippoja täytyy pitää ja matkustaminen yhtä tuskaa.Mutta ei auta,jos tahdot keskustella kanssani yksityisviestillä,niin sekin on mahdollista.Laitan tämän sivuston ylös kirjainmerkkeihin,niin näen oletko viestitellyt.Hyvää Kesänjatkoja vaan ja voimia taistelussa raudin kanssa tv,artsysuolinen.

    • Hei. Minullekkin saat laittaa yksityisviestiä. Olen luonteeltani ujo ja varautunut. :(

      Mutta jospa se tästä. Onneksi löysin samaa sairautta sairastavan. :)

      • artsysuolinen

        Hei,vaippatyttö,minulla sähköposti tukossa niin en voi laittaa yksäriä,mutta yritän etsiä apua että löytäisin ihmisen joka osaa neuvoa.Mutta kirjoita tänne jotakin niin yritetään etsiä palstan jonne voi kirjoitelle yksityisesti,tv,artsysuolinen.


      • artsysuolinen

        Hei,nyt sain sähköpostin pelaamaan,jos tahdot niin voisitko lähettää yksäriä minulle,niin voimme keskustella siten Minun s,postini on siskomerilä[email protected],siis jos tahdot,ei tietenkään ole pakko.Itse olen tutkimuksissa tämän inhottavan sairauden vuoksi,mutta Tsemppiä kuitenkin sinulle myös,tv,Sisko.


      • artsysuolinen

        Hei,lähetätkö yksäriä niinvoimme keskustella yksityisesti,tv,artsysuolinen


    • suopursu3

      Minulla on todettu vuosi sitten mikroskooppinen koliitti joka hoidettiin kortisonilla, vatsavaivoja on ajoittain yhä edelleen ja istuessa kauemman aikaa on kipua vasemman kainalon alla kyljessä mistähän mahtaa olla kyse?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe