Varoitus

kotipoliisi229

Lattomeri-Pinomäki akselilla jälleen kuuromykkiä "antakaa rahaa" "tuote-esittely sisällä talossa" ja paskanen valkonen hiace liikenteessä! Varokaa ja ajakaa ne pois pihoilta kuikkimasta lappujensa kanssa.

3

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en kerinny lataamaan

      Niitymaalla kiertää polkupyöralla paksu n.20v likka kerkes ottaa pihastakuvan ja lähti karkuun kun menin pihalle.16.7 klo 13.15 suomaantiellä.

    • Äsken eksyi oveni taakse ulkomaalainen mieshenkilö kaupittelemaan puulelujaan.
      Meri-Porissa siis asustelen. Koirani ehti tulla vastaamaan puolestani joten lelu-kaupat jäi tekemättä.

      -Matti-

    • halolla päähän

      "Kuuromykät" näppäävät kuvia hyvistä kohteista GPS-tietoineen ja lähettävät ne työnatajilleen välittömästi.
      Kohteita tarpeeksi saatuaan laittaa solun johtaja pakettiauton miehistöineen liikkeelle sopivana ajankohtana ja autolasti täyttyy muutamassa hetkessä.

      Saa siinä sitten poliisi pyydellä kansalaisia ilmoittelemaan mahdollisista epäilyttävistä autoista kun ne on jo satojen kilometrien päässä tai läheisessä autotallissa "jäähtymässä".

      Tolkummin pitäisi sinisilmäisten kansalaisten suhtautua asiaan ja ottaa käyttöön sellaiset systeemit joilla konnat narahtaa välittömästi paikan päälle.
      Poliisia tuskin kannattaa vaivata, heillähän on kuulemma kiireitä muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      61
      3736
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      87
      3128
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      69
      2336
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1540
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1319
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      87
      1179
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      29
      1049
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1001
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      975
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      962
    Aihe