Kertokaapa miehet, varsinkin ne jotka ovat luonteeltaan samankaltaisia... Olen seurustellut saman miehen kanssa jo yli 2 vuotta. Tilanne on ollut koko ajan sama... seksiä ei ole eikä tule kuin max 1 krt /vko joskus jopa vähemmän. Tästä on keskusteltu ja olen myös ilmoittanut selvästi ettei se minulle "oikein" riitä. Mies vaan selittää, ettei hänelle seksi ole mitenkään tärkeää jne. En usko että mies käy missään muualla halujaan täyttämässä, koska siihen ei ole aikaa. Olen yrittänyt vain sopeutua tilanteeseen, joka on minulle täysin uusi. Koskaan ei ole ollut tuollaista miestä, joka tyytyy niin vähään ja se pirskatti soikoon harmittaa. Kropaltani en ole muuttunut mitenkään, koska joku sitä tähän kuitenkin tarjoaa vastaukseksi. Ja tiedättehän sitten miten siinä käy kun mies on viikonkin ilman ja sitten innostuu... enhän mä ehdi mukaan juttuun laisinkaan.
Tässä alkaa jo miettiä että sanooko suoraan että ole sä ilman vaikka elämän tappiin asti mut mä en siihen suostu. On aika ikävää, kun yrittää liehitellä toista puuhiin ja useesti saa pakit. Ei sitä sitten viitsi edes yrittää. Ja pakkien saaminenkin on mulle aivan uus juttu ja se ei hirmusti itsetuntoa kohota.. Tämän asian takia kun ei haluais koko suhdetta heittää romukoppaan, koska muuten kaikki on kunnossa enkä parempaa miestä tiedä. Vinkkejä nyt miehet miten tilanteen vois korjata ees vähän paremmaks!!
Mikä mättää
7
152
Vastaukset
- dfghhh
Ukkos tumputtaa ja kattoo nettipornoo ennemmin ku nai sua
- Mikä mättää
No kiitos vastauksestasi... jos näin kerran on niin mitä hittoa sitä sitten mun kanssa roikkuu jos netti riittää :) Ja mulle on aivan sama vaikka katsoiskin... niin katson minäkin :)
Mikä mättää kirjoitti:
No kiitos vastauksestasi... jos näin kerran on niin mitä hittoa sitä sitten mun kanssa roikkuu jos netti riittää :) Ja mulle on aivan sama vaikka katsoiskin... niin katson minäkin :)
Mä olen mies ja olen sun kans samassa tilanteessa. Mä olen päättäny et kun löydän sopivan naisen hoida sen kanssa seksi asiat. En ole eromassa kun kaikki on muuten ok.
- 26.v.aviossa
volli001 kirjoitti:
Mä olen mies ja olen sun kans samassa tilanteessa. Mä olen päättäny et kun löydän sopivan naisen hoida sen kanssa seksi asiat. En ole eromassa kun kaikki on muuten ok.
Seksihän tässä elämässä onkin ykkösasia onneks mulle riittää Se Yks kerta viikossa
- joku vaan
Joko pidät rakastajaa tyydyttämässä seksuaaliset tarpeesi (luvalla tai luvatta), tyydyt omaan sormeen tai etsit seuraavan miehen. Et sinä häntä voi millään tempulla muuttaa, hän voisi mutta ei koe siihen tarvetta. Tietysti voit vielä kerran laittaa selkä seinää vasten ja kysyä onko seksiä useammin vai laitetaanko kantapäät vastakkain. Tietysti voit neuvotella luvan itsellesi sekstailla muidenkin kanssa, eli avoin suhde, mutta tuskin hän sinua jakaa haluaa. Suosittelen siis laittamaan kissan pöydälle viimeisen kerran.
- EinoKaino
Joillekin se vaan oikeasti tumputtaminen, pelien pelaaminen, nettiporno ym. on parempaa / helpompaa kuin oikea seksi ja kumppanin kanssa vietetty laatu-aika.
Kaltaisiasi naisia on paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13512509Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793580Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912855Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?351350Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2661314Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1431265Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121216Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121137- 801021
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184913