Olen seurustellut nykyisen tyttöystäväni kanssa vuoden ja rakastan häntä todella paljon. Minua on vaan ruvennut ahdistamaan hänen yhden yön juttujen määrä.
Hän erosi edellisestä poikaystävästään vuosi ennen kuin minä tapasin hänet. Sen jälkeen hän on vuodessa ollut ainaki 5 eri miehen kanssa. Itseäni tämä ahdistaa koska itselläni on ollut n. 3 vuoden aikana se 5 eri kumppania. Onko tämä teidän mielestänne paljon? Ja pitäiskö minun vaan unohtaa asia koska jokaisella meistä on menneisyytemme.
Tyttöystävän menneisyys
5
438
Vastaukset
- Rakasta ehyeksi
Olen itse ollut tässä samassa tilanteessa tilanne vain toinen, pahempi. Hän on pitänyt yhteyttä näihin moniin moniin exsiinsä koko ajan ja nämä naiset ovat minua huomattavasti nuorempia. Olen ollut tosi ahdistunut ja mustasukkainen ja mielikuvitus vielä ruokkii kaikkea. Hän sanoo, ettei ole mitään meneillään, että ne ovat vain face kavereita ja ei ole koskaan pettänyt minua. Olen ollut aivan alamaissa ja mennyt jo kyttäyksen puolelle ( puh. viestit poistettu). Mies on lähes täydellisyyden perikuva, aivan ihana luonne ja huomioi minua jopa liikaakin, olemme seurustelleet yli kaksi vuotta. Alkoholi ei kuulu kuvioon enää lainkaan eikä baareissa hyppääminen. Nyt on vain kaksi vaihtoehtoa, jatkaa tai lopettaa. Mitä sinä tekisit? Kovan mielentaistelun kanssa olen tämän ahdistuksen kanssa ollut. Päätin jatkaa "rakkaus ei ole mustasukkainen"
- kokemusta on
Jos et pysty elää asian kanssa anna hänen mennä tai lähde itse. Joko annat asian olla ja todellakin annat olla, tai juttu on ohi, koska muuten se syö sua elävältä, tuhoaa teidän suhdetta, tuhoaa sinut ihmisenä ... loppujen lopuksi.
- Sellaista..
En itse kestäisi mitään "monien monien eksien" kanssa olevaa yhteydenpitoa.. miten lyhyitä suhteita nämä on edes olleet, jos niitä on noin monta? Nykyisen puolison kunnioitusta on olla asiallisen etäinen entisten säätöjen kanssa. Itse ainakin mietin, että jos mies saa jotain viestittelyistään entisten panojensa kanssa, niin mitä se sellainen voi olla? Onko nainen niin syvällinen ja fiksu, että käyvät elämää pohdiskelevia keskusteluja? Tuskinpa sentään. Eiköhän se ainakin meinaa lipsua pakosti jossain vaiheessa flirtin puolelle.
- höpönhöpön
Pitäisi tietenkin unohtaa. Nehän on vaan yhden yön juttuja, seksi on eri asia kuin seurustelu. Taidat olla kade, kun tyttiksellä on käynyt parempi tuuri.
- Fall
Pakkoko kaikki kertoa, kun tietää mustasukkaisuuden iskevän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849