Missä hakemukset?

Jyväskylän kaupunginjohtajan virkaan ei ole tullut yhtään hakemusta, mutta kinnostuksensa ovat ilmaisseet kaksi entistä JL:n bussikuskia, Kemin aluepuistotyöntekijä, Linnanmäen vuoristoradan jarrumies, Riihimäen Valintatalon kassanhoitaja, Porin seurakunnan haudankaivaja ja eräs ministerin puoliso.
787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mauno Voutilaisellla varmaan on jo edelliset hakemukset ja CV:t valmina. Työtön mies ja paikka hakuun. Viisas pyromaani, osaa polttaa myös rahaa ja saatas mies työkkärin leivistä maksamaan veroja.

Äänestä
  • Kankitien konkari johtajaks

    Äänestä

Hakkarainen harkitsee, Koikkalainen kokeilee.

Äänestä

Henry "Remu" Aaltonen kävi eilen tutustumassa Jyväskylän kaupunkiin, ehkä hän antoi suostumuksensa valintaorganisaatiolle. Aaltonen omallaan ja Sorjonen omalla tavallaan tekisivät tuppukylästä todellisen kulttuuriparatiisin, ilman ralleja.

Äänestä

Kettunen takaisin.

Äänestä

Kiitos! Olen imarreltu. terv. P. Kettunen.

Äänestä
  • helppo valita parempi, kun ei voi olla huonompi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostaa, ei kiin. kirjoitti:

Jyväskylän kaupunginjohtajan virkaan ei ole tullut yhtään hakemusta, mutta kinnostuksensa ovat ilmaisseet kaksi entistä JL:n bussikuskia, Kemin aluepuistotyöntekijä, Linnanmäen vuoristoradan jarrumies, Riihimäen Valintatalon kassanhoitaja, Porin seurakunnan haudankaivaja ja eräs ministerin puoliso.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu