Kyl mä voisin

tehdä kotitöitä. Tuli mieleen että joku on ehkä ottanut mun läppiä välillä aika todesta. Määräisin kyllä, siitä voit olla varma. No en oikeasti jaksaisi määräillä, otit varmaan tonkin tosissasi. Mutta välillä laittaisin sut kuriin. No en laittaisi, kun tietäisit luonnostasi kuka on boss. Luuleksä oikeesti että mä ajattelen tolleen? Voi pikkuista.
7231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sun uhoomiselle ;o).
Kyllä sä nyt uhoot, ja tottahan se onkin että sanot aina sen viimeisen lauseen ; Kyllä

Äänestä

Ihme pomotusta.

Äänestä

Evvk. Miehiäkin on. Jotka osaavat käyttäytyä, pysähtyä, olla esiintymättä ja hiljaa, itseään ja kumppaniaan kaikessa rauhassa kuunnellen. Ihme soheltaja sä olet, ihme teatteria vedät, yksin olemista pelkäät kuollakses, nouset ja kaadut sen mukaan
mitä muut susta tykkää tai ei tykkää, pahinta että luulet ensvaikutelmaa perille pääsyks. Sulta puuttuu oikeestaan kaikki se mikä tekee Naistaan oikeella, kypsällä tavalla arvostavasta Miehestä hyvin, erittäin arvostettavan :)

Pomota itteäs vaan, tuulias tuule.

Äänestä

.. anteeksi. Heitä läppää rauhassa, aina joku ne omii itselleen.. ei voi mitään että nää naurattaa :)

Tulin vielä, koska hiton juna meni nokan edestä..mä en sitten koskaan passaa aikoja..

Mietin jokseenkin vakavissani..

Onko mahdollista, että syntyy lähiaikoina ryhmä ihmisiä, jotka elää pelkästään virtuaalimaailman kautta todellista elämäänsä. Onhan helppo puhua ja vastata täällä. Mä veikkaan, että joku päivä ( kun mä oon jo kuullut) että löytyy ryhmä ihmisiä, jotka eivät ole oppineet puhumaan lainakaan, koska heidän vanhempansa puhuvat lapsilleen virtuaalimaailman kautta ja lapset oppivat..

Työn tekeminen, koulun käyminen ja opiskeli siirretään pikkuhiljaa yksityistuloihin ja kommunikointi tapahtuu virtuaalimaailmassa..

Huhhuh maailma muuttuu..

Äänestä
  • En kuullut, vaan kuollut ( tietenkin)

    Äänestä

Ei susta aina selkoa ota.. Viimeksikin menin ihan sekasin;)
Voi voi... Heitä vaan jatkossakin läppää niin oon kohta niin sekaisin sun kanssa.....

Äänestä

entinen parisuhde, jos mies vain makaa sohvalla ja katsoo, kun nainen imuroi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


m->n kirjoitti:

tehdä kotitöitä. Tuli mieleen että joku on ehkä ottanut mun läppiä välillä aika todesta. Määräisin kyllä, siitä voit olla varma. No en oikeasti jaksaisi määräillä, otit varmaan tonkin tosissasi. Mutta välillä laittaisin sut kuriin. No en laittaisi, kun tietäisit luonnostasi kuka on boss. Luuleksä oikeesti että mä ajattelen tolleen? Voi pikkuista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu