Citikan mollaajille vähän faktaa

Katsokaa sieltä koneiden ja vaihteistojen luotettavuus ja verratkaa Tojopaskaan. Vielä kun olisi korin kestävyys mukana.
http://www.reliabilityindex.com/manufacturer/Engine
10229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eihän me Citikkaa mollata. Me vain kerrotaan totuus Citikan laaduttomuudesta. Ikuinen vuosittaisten luotettavuusvertailujen häntäpään merkki muiden ranskalaisten son tien kanssa. Valistamme , ettei kukaan autoista ymmärtämätön mene ns. halpaan.
Citikka on tunnettu retuperän perän pitäjä. Lisäksi viellä semmoinen homssujen suosikki auto näin nätisti sanottuna.

Äänestä
  • Samaa sanoivat sinusta synnytyslaitoksella. Hoitajien ei ollut tarkoitus mollata, kunhan vaan totesivat että nyt tuli pahemman luokan valuvika. Olisitko sen verran saanut jo avohoitoa, että ymmärtäisit pysyä siellä tojopoikien omalla palstalla.

    Äänestä

Shitikka on mukava ja tietyiltä osin ihan laadukas peli, mutta vanha maine kalliine korjauksineen ja nykyistenkin pikkumurheet eivät hälvene vielä vuosikymmeniin.
Tämä on Toyotauskovaista kansaa ja sekin elää entisen maineensa turvin, vaikka nykyiset ovat samaa kuraa kuin muutkin, tosin paljon epämukavampia kuin euroautot.

Äänestä

Citroen on ihan hyvä, mutta kallis kesäauto. Sähkötöitä ranskalaisten ei pitäisi tehdä ollenkaan. Ostaisivat sähkötyöt alihankintantana vaikka englantilaisilta. Lucacsen säghköillä Citroen olisi laadukkaampi.

Äänestä
  • Missä kävit peruskoulusi?

    Äänestä

vttuttaa ja raskaasti, hyvä niin. Heh heh.

Äänestä

Luin kans Iltalehdestä että Ranska valmistaa toiseksi luotettavimmat autot, paras Japani. Nyt sitte saksanseisojat kommentoimaan.

Äänestä

Mä ostin kerran 407 pösön uutena,,MUO VAROTETTIIN SIITÄ,,no no
sen verran sanon täysi paska,,takuu aikana kävin varmaan 360 kertaa korjaaamolla
100km välein vikaaaaaa..aina ei korjattu ei niku voitu eheh ei pystytty

Äänestä
  • Ostitko perintörahoilla? ...meinaan tuollaisella ulosannilla ei pääse kuin varastomiehen apulaiseksi ja niillä palkoilla ei uusia autoja ostella.

    Äänestä

Minulla Citroenin sähkölaitteiden valmistaja on pääosiltaan Bosch.Toisienvalmistaja on Valeo ja einiidenkään toiminnassa ole ollut valittamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mites nyt Terot kirjoitti:

Katsokaa sieltä koneiden ja vaihteistojen luotettavuus ja verratkaa Tojopaskaan. Vielä kun olisi korin kestävyys mukana.
http://www.reliabilityindex.com/manufacturer/Engine

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu