W124 edullisesti?

kehas

Nettiautossa oli muutama 200D 2000 euron pintaan, kannattaako näitä katsoakkaan vai pitäisikö suunnata johonkin toiseen merkkiin? 2000 euroa on hintakatto tässä vaiheessa, opiskelija kun olen.

Paljonko on D-vero 200 ja 250 malleissa vuodessa?

Miten nuo yleensä lähtee käyntiin talvisin, roikka on?

Muuten taitaa tekniikaltaan olla melko kestävä. Pienet hitsuuhommat ei pelota kunhan ei koko auto ole läpilaho.

Jos jollain on hintaluokkaan käypä W124 niin olen toki kiinnostunut.

8

1693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mb250

      d-vero on kummassakin 200 ja 250 sedan mallissa n450 euroa/v.
      Mulla oli itellä 250d vm 90 ajettu reilu 300tkm (huoltokirja).
      Eivät ois hyvittäneet rintajoupilla kuin 500 euroa. kuulemma niitä saa 500-1000 eurolla vaikka kuinka paljon.
      Se mb oli tekniikaltaan täys kymppi, kun käytin auton kuntotestissä.
      mutta vähäisten ajojen vuoksi vaihdoin sen bensiinikäyttöiseen.
      toisessa autoliikkeessä hyvittivät sitten 9000 euroa.

      • Kehas

        Edullisimmat mitä olen nähnyt ovat 2000e, saako tuon alle ja tekeekö mitään?


      • mb250
        Kehas kirjoitti:

        Edullisimmat mitä olen nähnyt ovat 2000e, saako tuon alle ja tekeekö mitään?

        siellä niitä on kysy automyyjä leinoa


    • MItäs varten

      Paljonkos opiskelija meinaa vuodes ajella? Jos ajat yli 25000 mutta alle 40000 osta 200d 123 korimalli. Halpa ja luotettava mutta varmaan purkaamolle menossa kun opiskelusi päättyy? Jos yli 40000 ajat niin sitten se sun 2000 euron putjetti ei kyllä kelpo autoon riitä. Jos taas ajat alle 25000 osta Opel Kadet vm85-89 tai samanvuotinen Voort Eskortti. Varmoja moukareita ilman japsien heikkopeltisyyttä tai ranskalaisten nippelivirityksiä.

      • Kehas

        Laskeskelin tuossa että ei tarvitse ajaa kuin 11000 kilometriä vuodessa niin tulee jo halvemmaksi dieselillä. Ja nimenomaan W124 kiinnostaapi, W123 alkaa olla vähän turhan vanhaa kalibeeria vaikka hyvä onkin varmaan.

        Foordia ja ooppelia ei tähän huusholliin tule!


      • Mesu
        Kehas kirjoitti:

        Laskeskelin tuossa että ei tarvitse ajaa kuin 11000 kilometriä vuodessa niin tulee jo halvemmaksi dieselillä. Ja nimenomaan W124 kiinnostaapi, W123 alkaa olla vähän turhan vanhaa kalibeeria vaikka hyvä onkin varmaan.

        Foordia ja ooppelia ei tähän huusholliin tule!

        Tästä numerosta 040-5451068 lähtee pensa 124 W kuluttaa 7l/100km vähän ruostepilkkuja nyt hintaa 1700euroa


      • Kehas
        Mesu kirjoitti:

        Tästä numerosta 040-5451068 lähtee pensa 124 W kuluttaa 7l/100km vähän ruostepilkkuja nyt hintaa 1700euroa

        Ei oikeen bensavehje kiinnosta...


      • olla

        enää heikkopeltisempää autoa kuin ton ikäiset ooppelit


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2721
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2521
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe