MTV3 uutiset ; E I K U P L A A

Satuitteko katsomaan eilen , kun riippumaton tutkijaryhmä esitteli tuloksia MTV3:N uutisissa
eilen. Mitään kuplaa ei ole ja hinnat jatkavat nousuaan reippaaseen tahtiin .
6684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Alma Media omistus mm. MTV3, Radio Nova, SUBTV, Aamulehti, Satakunnan Kansa, Lapin Kansa, Dime.fi=etuovi.com

Mainosmyynnnillä on tärkeä osa yrityksen tuloksesta. Ei kai kukaan sahaa omaa oksaansa poikki toitottamalla: on turhaa ilmoitella, ei niitä kukaan osta!

Riippumattomilta tutkijaryhmiltä saa mieleisiään tuloksia, jos vastaukset eivät miellytä, vaihdetaan ryhmää.

Äänestä
  • olet sä pelle...vai että Alma-Media kaatuu siihen jos asuntojen hinnat menee ylös tai alas.

    Mun logiikka: Jos ei kauppa käy, alman etuovi com rypee rahoissa, kun se täyttyy myytävästä tavarasta!!!

    Äänestä

Niin tuossa jutussahan oli kyse lähinnä helsingin keskustan asuntojen kuplasta. Niissä tuskin varsinaista kuplaa on, koska uusille asunnoille ei ole juurikaan tilaa ja aina löytyy joukko ihmisiä jotka välttämättä haluavat asua keskustassa.

Muualla sitten kuplaa on ihan varmasti. Kertoohan sekin nyt jotain ettei nykyisin kaksi hyvin ansaitsevaa henkilöä pysyty ostamaan ja maksamaan hyvää asuntoa ennen 60v synttäreitä, jos rahaa aikoo käyttää muuhunkin kuin lainan lyhentämiseen.

Äänestä
  • Määritelmäsi "hyvin ansaitseva" ja maksuaikaa 60v synttäreihin hieman ontuu...ehkäpä et tiedä edes mitä kohtuullisesti ansaitseva tarkoittaa?

    Äänestä

  • Totuus kirjoitti:

    Määritelmäsi "hyvin ansaitseva" ja maksuaikaa 60v synttäreihin hieman ontuu...ehkäpä et tiedä edes mitä kohtuullisesti ansaitseva tarkoittaa?

    hyvin ansaitseva on noin 3000 euroo käteen kertaa kaksi

    Äänestä

Aluemaantieteen tutkija, ei mitään ymmärrystä talouden lainalaisuuksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkija. kirjoitti:

Satuitteko katsomaan eilen , kun riippumaton tutkijaryhmä esitteli tuloksia MTV3:N uutisissa
eilen. Mitään kuplaa ei ole ja hinnat jatkavat nousuaan reippaaseen tahtiin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu