Näkemykseni mukaan palstan näätien oma elämä on todella ikävää ja kurjaa, kun jaksavat täällä päivästä toiseen puida saman henkilön asioita, milloin Johanna ruokailee tms. ja siitä julkaistaan tänne kuva ja sitä sitten ruoditaan koko päivä koneen ääressä. Mistähän tämä jo sairaaksi mennyt uteliaisuus kumpuaa? Kai se on jotain naiselle ominaista luontaista uteliaisuutta seurata muiden elämää.
Kun näädälle sanoo asiattomasta ja sairaasta käyttäytymisestään, tämä yleensä puolustautuu hyökkäämällä. "Seuraathan itsekin palstaa, sinä et ole sen parempi!" Todella surkeaa. Tälläiset vakikirjoittajat, jotka kopioivat tänne kaiken Johannan tekemisistä kuvineen on jotain aivan eri tasoa.
Ja sitten nämä oikeudenkäynnit, minkälainen ihminen menee niitä seuraamaan?
Säälittävimmät palstan näädät ovat mielestäni laulubiisi ja 1metallimuija. He taitavat olla juuri keski-ikäisiä akkoja, tyypillinen näätä siis. Mitäs palstalaiset ovat mieltä kuka on säälittävin? Tämän äänestyksen jälkeen voisimme julkaista äänestyksen voittaneiden kuvat tänne ja arvioda, onko näillä ihmisillä varaa arvostella täysin tuntematonta ihmistä. Hänestä tulisi siis vuoden näätä.
Kun näädälle sanoo asiattomasta ja sairaasta käyttäytymisestään, tämä yleensä puolustautuu hyökkäämällä. "Seuraathan itsekin palstaa, sinä et ole sen parempi!" Todella surkeaa. Tälläiset vakikirjoittajat, jotka kopioivat tänne kaiken Johannan tekemisistä kuvineen on jotain aivan eri tasoa.
Ja sitten nämä oikeudenkäynnit, minkälainen ihminen menee niitä seuraamaan?
Säälittävimmät palstan näädät ovat mielestäni laulubiisi ja 1metallimuija. He taitavat olla juuri keski-ikäisiä akkoja, tyypillinen näätä siis. Mitäs palstalaiset ovat mieltä kuka on säälittävin? Tämän äänestyksen jälkeen voisimme julkaista äänestyksen voittaneiden kuvat tänne ja arvioda, onko näillä ihmisillä varaa arvostella täysin tuntematonta ihmistä. Hänestä tulisi siis vuoden näätä.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Vuoden näätä on Woohotin Jassu-ketjuista.
Ja muutama muu, joiden kirjoittajat tunnistaa, vaikka käyttävät eri nikkejä..
Tämä on julkkispalsta! kotimaiset julkkisjuorut! Näädät eivät ole julkkiksia ja suomi24.n palstoille ei ole rekkautumispakkoa vaan saa kirjoittaa nimettömänä ! Rauhoittuisit sinäkin ja mitä sitten jos on keski-ikäinen akka? Niinhän se on keski-ikäinen akka suuri idolisikin Tuksu ja ei näytä päivääkään alle 50vuotiaalta.
Ei kukaan ole pakottanut Tuksua moppaamaan räkälöiden lattioita eikä altistumalla naurun ja pilkan kohteeksi.
Julkisuus on mua varten on ollut tuksun mottona! Nauttikoon nyt siitä julkisuudesta!
Kun elää omillaan ja ei riko lakia eikä joudu viranomaisten kanssa tekemisiin niin ei tarvitse olla silmätikkuna, ei syytteitä nosteta tyhjästä eikä ihminen syyttä suotta joudu käräjille
Taashan kuningatar pääsi seiskaan bloggaamaan pötyä timanttiristeistä sun muista ja kaikki on taas niin klamuurista , että oksat pois.Sääli sinä vaan aivan rauhassa meitä näätiä ,mutta sääli on sairautta.
Ja voisiko Tuksusta nyt sanoa, että tuntematon ihminen? Madame ja myös koko Madamen perhe Joel veljeä lukuunottamatta ovat paistatelleet julkisuuden valokeilassa.Jasminekaan ei ole ottanut vanhempien sisaruksien tempauksia varoittavana esimerkkinä vaan ängennyt kaiken maailman humppuki realitysarjoihin kynsin ja hampain.
Minä en tuntemattomia ihmisiä arvostelekaan, mutta jos kirjoitan tänne niin kirjoitan enkä ole väittänytkään olevani mikään kansainvälisen tason kaunotar toisin kun lyhyt, pallopäinen, lympyrätissinen ja persjalkainen savolaisämmän kanttura joka vertaa itseään kansainvälisiin tähtiin.
Hei taas, 1metallimuija. Odotinkin että tulet taas avautumaan.
Niin tekstistäni jäi puuttumaan juuri toinen näädälle hyvin tyypillinen reagointi arvosteluun (joka koskee häntä itseänsä), välittömästi hyökkäämällä arvostelemaan Johannaa. Tuon toisen jo mainitsemani "et ole itsekään parempi, kun olet palstalla", lisäksi. Toivoen, ajatuksen suuntautuvan pois hänestä itsestään.
Ehkä säälittävimmät näädät ovat kuitenkin nämä Nita ja Jarna, jotka ovat näätäilyssään menneet jopa niin pitkälle, että ovat jopa ottaneet yhteyttä asianosaiseen, esittäen ystävää. Jonka jälkeen tulevat nettiin haukkumaan miten piti ovenkahvatkin desifioida jne. jne. Ja kuinka Johannan pyyteetön ystävänpäivälahjakin oli paskaa. Hänen itsensä antamatta mitään, koska "annan lahjoja vain ystävilleni". Totta, olisi Johanna huomannut ajoissa siipeilijän, stalkkerin.
Aikaisemmin olin aika neutraali mielipiteissäni Johannaa kohtaan, mutta tunnen kyllä enemmän sympatiaa häntä kohtaan kuin säälittävää ihmisreppanaa, joka sairaanloisesti stalkkaa vihaamaansa ihmistä, joka on minun mielestäni aika ristiriitaista.
Muhun ei kolahda arvostelusi eikä muidenkaan arvostelu tippaakaan.Kirjoitan tälle palstalle samoin kuin muillekin suomi24.n palstoille vapaasti mielihalujeni mukaan.
Mitä jos sä näätien näätijä keskittyisit keskustelemaan palstan aiheesta ja antaisit muiden kirjoittaa sortumatta alattylisiin arvosteluihin ja arviointeihin koskien näätien elämää.
Säälittävällä ihmisreppanan hokemisella todistat oman säälittävyytesi.
Ja ei tuksu tiettävästi ole holhouksenalainen joten hän on ihan omalla vastuullaan hyväksynyt Nitan ja Jarnan manageriksi.Madame itse liikkuu kaikenmaailman hörhöjen seurassa.On ollut Sergei Stulovia, Viron-venäläinen hämäräheikki, ja Pyry Lahti ja sun muita linnavenkuloita.Minä en tunne lainkaan sympatiaa Madamea kohtaan enkä vihaakaan. Tällä palstalla kyllä kirjoittelen, mutta en tosiaankaan tunne vetoa mennä käräjille luuraamaan enkä keikoille nauramaan.En tunne sympatioita Madamen ympärillä pyörivää hoviakaan kohtaan. Mulle on se ja sama millainen rykmentti rymistää keikoille.
Myös minä p..a..s..k..a..t.. nakkaan sunkaan vuodatuksille enkä kuvittele olemaan en parempi enkä huonmpi saat kuvitella itse olevasi parempi kun siitä tyydytystä saat, mutta minä kyllä pidän Tuksua ehdottomasti ykkösinhokkina ja kirjoitan mitä haluan milloin haluan ja mua on turha tulla ohjeistamaan kirjoittelustani.
Kyllä näköjään kolahti 1metallimuijaan, koska näin pitkän vuodatuksen pisti kirjoittamaan.
Toi yläpuolelle kirjoittanut akka on luusereiden perikuva. Analiyhdynnän lopputulos.
TUNKIN PYYTETÖN YSTÄVÄNPÄIVÄLAHJA? VETÄÄ ENSIN VIERAIDEN LÄÄKKEET, RUOAT, VIINAAT NAAMANSA, LOISII VIIKKOKAUSIA, PASKANTAA LATTIAT JA SEINÄT RIPULISONTAA, SITTEN ANTAA JONKUN PÖLLIMÄNSÄ RIHKAMAKORUN
Tykkäät sitten kirjoittaa isoilla kirjaimilla :)
Tuksua nääditään ensisijaisesti siksi, että on ilkeä muita kohtaan. Jos ei olisi niin itserakas, alkoholisoitunut ja lääkkeissä ja yrittäisi aina hyötyä muista niin lihominen ja julkisuustemput eivät esimerkiksi meikää kiinnostaisi tippaakaan. Mutta se että Tuksu aina väittää muiden tekemäksi kaikkea sitä väkivaltaa ja vääryyttä, mitä itse tekee heille... Se! Se on jo paksua!
Uskokaa jo, että tätä palstaa ei tarvitse mielensäpahoittajien lukea. Älkää avatko koko palstaa lainkaan, niin teidän ei tarvitse pahoittaa mieltänne rakkaan haisulitunkionne puolesta.
Minä halveksin Tunkkia ja olen parempi ihminen. Käytän viikossa peräti tunnin tähän pa5kaan, mutta en seuraa höpösarjoja televiisiosta!
Ketä se kiinnostaa?
"Minä halveksin Tunkkia ja olen parempi ihminen."
Heh. Varmaan juuri etsit itsellesi jotain ylemyyden tunnetta surkeaan elämääsi, pönkittämällä Johannaa alaspäin, tunteaksesi edes joskus olevasi hyvä.
1metallimuijan teksti on niin säälittävää itselleen selittelyä. Luultavasti olet vain elämääsi katkera, vanha nainen jolla on nuoruus takana. Ja nuoruus ja kauneus ovat juuri naisen ainut keino päteä. Itsehän olen siis mies, jota ei koske samat luonnonlait kuten naisia.
Ehkä tämä on juuri katkerien elämään pettyneiden vanhojenpiikojen/rouvien palsta.
Kyllä lähes ja melkein neljän ällän ylioppilas menee sinne alas ihan itse.On täällä miehiääkin yhtä paljon. Kuka olisi katkera haisevalle puliämmälle??
Oletettavasti olet joku läski ja ruma pelle jolle kelpaisi jopa tunkki.
Panoäijälle, valitettavasti oletuksesi menee metsään. Itse taas luultavasti et ole äijä, vaan joku tyypillinen katkera keski-ikäinen naisnäätä.
Tässä keskustellaan nyt katkerien naisten alemmuuskompleksista ja yrityksestä kumota sitä, vertaamalla itseään johonkin keskivertoa hieman vähemmän kauniin julkisuudenhenkilön ulkonäköön, jotta näätä tuntisi itsensä edes joskus ei-niin rupsahtaneeksi. Ehkä tämä on tietynlaista terapiaa heille.
Haukkumalla Johannaa saavat elämään tietynlaista itsetyytyväisyyttä.
on Joe Pasko. On mm. pitänyt Johannasta todella ilkeämielistä blogia, ollut Tuksulassa vaikuttamassa, toiminut valokuvaajana roskalehdille kuvaten Tuksua...ja ties mitä kaikkea muuta. Kyseessä nuori mies, kyllä!
Nyt on jostain syystä hiljentynyt, mutta luulenpa että tälläkin palstalla ahkerasti vierailee, joten terkkuja sinne!
Itkettääkö sinua pikku mamista? Mene mamman helmoihin ja ime tissiä, vai kasvoitko laitoksessa? mammammaaaaa!
Jäikö ryyppy päälle?
"Jossun turina" lienee kotonaan
tossun alla, terapoi täällä kun ei
muualla uskalla avata suutaan...
Partsin hnekilö on ykkönen.