Elisa asiakkuus

aliina2

Olen nyt odottanut 25 minuuttia Elisa asiakaspalvelun yhdistämistä, luvattiin 5minuutissa yhdistää.
Tilasin vuosi sitten Elisa Viihteen osoitteeseen, jossa sitä ei voikaan katsoa, vaikka Elisasta väitettiin niin. Siirsin sen toiseen osoitteeseen, jossa emme kuitenkaan enää asu. Elisa Viihdepaketti on siis edelleen laatikossa koskemattomana, mutta maksan kuukuaismaksuja, koska en voi keskeyttää soimusta. Sitä olisi vielä vuosi jäljellä. Nykyiseen osoitteeseen ei voi siirtää, koska ko järjestelmä ei siellä toimi.
Toinen asia: meillä on tuplalaajakaista eli kiinteään liittyy mobiililaajakaista. Sepä ei kuitenkaan toimi. Kerran on yhdistänyt, sitten toppasi. DNA-mobiilillä toimin, koska siinä ei ole mitään ongelmia. Mitä tehdä tuon Viihteen kanssa, maksaako vielä vuosi tyhjästä!?

1

97

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei aliina2,

      kuulostaapa harmittavalta, jos Elisa Viihde ei ole toiminut osoitteessasi normaalisti! Selvitettiinkö vikapalvelussamme syy sille, miksi palvelu ei toimisi osoitteessasi?

      Sinun kannattaa kirjautua Palstalle osoitteessa palsta.elisa.fi ja lähettää minulle yksityisviestillä asiakastietosi profiilistani elisa.to/kukkatippa, niin saamme tarkastettua, mikä tilanne sopimuksesi kanssa on. :)


      Laura / Saunalahden Palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      79
      4014
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      47
      3409
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2471
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2031
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1779
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1685
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1491
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1309
    9. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1307
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      45
      1224
    Aihe