Isoveli ahdistelee

Ääk!

Kun istun veljen kaa sen sängys ja katotaa telkkaa ni jos oon polvillani tai jotenki semmottii ni se on kauheet ku se koittaa työntää sormee mun alapäähän housujen läpi ja tuijottaa mun perset jos mä meen jonneki ja mun rintoi..:( Mut se tekee nii vaan jos ketään muut ei oo paikal. Ja näin ku se katto illal pornovideoit meijä läppäril.. En oo viittiny kertoo äitil.. Mitä teen?

13

5655

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1) Oletko kokeillut kieltää häntä tekemästä niin?
      2) Jos äskeinen ei auta, kannattaa jutella asiasta jonkun luotettavan aikuisen kanssa. Jos et tosiaan uskalla kertoa vanhemmillesi, (miksi muuten mainitsit vain äitisi?) kokeile tätä: http://www.mll.fi/mll/auttavatpuhelimet/lnpn/
      Koita pärjätä. :)

      p.s.
      "Ja näin ku se katto illal pornovideoit meijä läppäril.."
      Ja mitenköhän vitussa se sinua haittaa?

      • Gloyd Orangeboar

        Olisko siksi, että lapset ovat jo tottuneet siihen, että isä on joko a) vain sohvalla kattomassa TV:tä, juomassa olutta ja syömässä makkaraa b) töissä c) nukkumassa. Kaikissa kolmessa tapauksessa isä vain alkaa räyhäämään, jos heitä häiritään, oli asia käytännössä kuinka tärkeä tahansa, niinpä lapsi ajattelee että on parempi jättää jörö isä rauhaan, kuin kuulla puolen tunnin huudot, ja palata vain tietäen ettei hän viitsi auttaa. (sori ylipitkä virke). Siksi hän mainitsi vain äitinsä.

        Ja vielä ykköseen : Ei reilusti isompi poika paljon pikkutytön vikisemistä kuuntele. Mutta. Ainoa tapa on kertoa jommalle kummalle vanhemmallesi, MLL:ään, tai pahassa tapauksessa jopa poliisille asiasta, jos veljesi on yli 16v, sillä silloin kyse on lapsen seksuaalisen koskemattomuuden rikkomisesta (vai miten se nyt sanotaankaan).


    • Ääk!

      Syy siihen että mainitsin vain äitini on että ne on eronnu. Ja oon koittanu sanoo et se ei saa, mut ihan ku se mua kuuntelis..

      • Tärkee tieto

        Minkä ikänen veljes on?


    • Moi Ääk! ja muut!

      Jos joku teidän perheestä koskee teihin "siinä mielessä" niin se on aina väärin ja rikos.Jos Jos näin pääsee tapahtumaan niin on tärkeätä aina kertoa siitä jollekin aikuiselle. Jos puhuminen kasvotusten tuntuu vaikealta niin voi olla esim. soittaa tai heittää sähköpostia.

      Esimerkiksi Mannerheiminlastensuojelunliitolla on hyvät nettisivut josta löytyy puhelinnumeroa sekä chattia.

      http://www.mll.fi/nuortennetti/

      Terveisin, Oona Nettisaappaasta

    • EiAinakaanPoliisi

      Skände tapaus sis, mut sun kandeis oikeest kertoo tost pollareille eix??

    • Aika helvetin pervo on sun isoveljes...
      Käräytä se, ei se sua haittaa. Ei sun mutsi siitä varmaankaan inise sulle.

    • Anonyymi

      Ihan itsekkin teen tätä, ihan normaalia käytöstä. Kannattaa vaa antaa isoveljen tehdä mitä huvittaa, varmasti liittyy murrosikään.

      • Anonyymi

        LOL


    • Anonyymi

      Siskoni koira ahdistelee.

    • Anonyymi

      AIDS

    • Anonyymi

      HIV

    Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3238
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1033
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      40
      916
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      70
      825
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      70
      667
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      651
    7. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      48
      628
    8. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      545
    9. Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri

      Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.
      Ikävä
      90
      530
    10. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      44
      528
    Aihe