leijonapuisto

menin tänä iltana tyttäreni kans leijona puistoon illalla,.
eikös siellä ollutkin toistakymmentä nuorta viettämässä
olut vestareita,.samalla siellä oli jo pieniä lapsia. ja ajoin ne pois,.
vaikka kyllä ne sasnoivat olevansa aikuisia,.
eikö vanhemmat vois opastaa niin sanottuja "aikuisia " lapsiansa,.
missä ne vois viettää olut karkeloitansa,.ei ainakaan lasten puistoissa.,
6392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ilmeisesti sama joukko ryypiskeli linja-autoaseman nurkilla ja viereisellä leikkikentällä, on kyllä ikävää katsottavaa kun alaikäiset vetää kaljaa täysillä. Kun joku puuttuu heidän käytökseensä, vastauksena on haistattelu.

Äänestä

Parempi on vaan aina soittaa 112, polliisit tulevat (jos sattuvat muuten täällä päin olemaan) kaatamaan alaikäsiltä litkut maahan.
Toki eivät tuommoisen takia tule, elleivät muuten satu täällä päin pyörimään

Äänestä

Ala-asteen piha-alue=homekouluna tunnettu, on myös lasten suosima juopottelupaikka. Siellä on kiva mm kivittää siilejä, vedättää kilpaa mopoilla ja mopoautoilla. Mitä enempi meteliä, sen hauskempaa. Eivätkö näiden lasten vanhemmat ole lainkaan kiinnostuneita siitä, miten heidän lapset viettävät iltojaan??!!

Äänestä
  • Sen voisi remontin sijaan purkaa koko ala-asteen. Hyvä koulu on Huhkolinnan pihassa nyt. Urheilualueet, liikuntahalli, uimahalli, kirjasto jopa jäähallikin näppärästi siinä vieressä.
    Täysin järjetöntä remontoida tuota vanhaa. Purkuun vaan!

    Äänestä

  • Lauttakylän käyny kirjoitti:

    Sen voisi remontin sijaan purkaa koko ala-asteen. Hyvä koulu on Huhkolinnan pihassa nyt. Urheilualueet, liikuntahalli, uimahalli, kirjasto jopa jäähallikin näppärästi siinä vieressä.
    Täysin järjetöntä remontoida tuota vanhaa. Purkuun vaan!

    Tää Lauttakylän käyny teki sen mikä sai minut nauramaan!!

    Äänestä

  • Torille kirjoitti:

    Tää Lauttakylän käyny teki sen mikä sai minut nauramaan!!

    huvittavinta oli,kun eivät viitsineet siivota roskiansa,.
    mut neiti keinu ja siivosin heidän roskansa pois,.
    sinne ne lähti vanhan urheilu kentän paviljonkille istumaan,.
    ja joku pojan kloppi tietysti ajo mönkijällä siellä
    et pöly vaan leiju,.on ne lapsellisia,.
    kysyin mistä ovat noita saaneet,niin kertoivat vaan olevansa aikuisia,.
    mut onneks lähtivät suosillla,.sillä lapsia tuli lisää sinne jälkeenpäin,.
    tänään katseltiin siinä joen viedes,kun joku oli heittänyt
    polkupyörän jokeen,.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikuinen 2 kirjoitti:

menin tänä iltana tyttäreni kans leijona puistoon illalla,.
eikös siellä ollutkin toistakymmentä nuorta viettämässä
olut vestareita,.samalla siellä oli jo pieniä lapsia. ja ajoin ne pois,.
vaikka kyllä ne sasnoivat olevansa aikuisia,.
eikö vanhemmat vois opastaa niin sanottuja "aikuisia " lapsiansa,.
missä ne vois viettää olut karkeloitansa,.ei ainakaan lasten puistoissa.,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu