Se on nyt niin, että vaimoni haluaa minun muuttavan muualle asumaan.
Olisin itse halunnut jatkaa avioliittoa, vaika paljastui vaimon pettäminen useampaan kertaan, sillä lapsillle tämä on rankka paikka. Olen työtön ja en tee kotitöitä tarpeeksi.
Haukkui minua kun en saa töitä vaikka hain kaikkea mahdollista työtä,mutta näin pienessä kaupungissa ei niitä löydy. Nyt sai vaimoni tietää, että työt ei jatku.
Siitäpäpä soppa syntyi, minä olin syyllinen kaikkeen. Rakastan lapsiani ja haluan olla heidän kanssa mahdollisiman paljon yhdessä. Jos joudun maksaan elatusavun,sähkön,ym ei rahaa jää ruokaan, miten voin tuoda lapset uuteen kotiin jos ei ole edes ruokaa tarjolla, kun kaikki menee laskuihin.
asumusero
7
491
Vastaukset 7
- ratkaisu....
Ota lapset niin eukkos maksaa :) Ehdit hyvin olla niitten kanssa jos duuniakaan ei löydy?
- etgds
Työttömälle ei pahemmin maksettavaa jää.
- tsemppiä
No sinun ei tarvitse muuttaa, vaimosi voi muuttaa itse. Lasten muuttamiseen sinun ei tarvitse suostua, joten he jäävät asumaan asuntoonne kanssasi, jos ei toisin halua.
- idåqw
Sen kummemmin tietämättä tilannetta, tyypin pitää muuttaa, jos se on vaimon asunto tai vain sen nimissä.
- asumisoikeus
idåqw kirjoitti:
Sen kummemmin tietämättä tilannetta, tyypin pitää muuttaa, jos se on vaimon asunto tai vain sen nimissä.
Ketään ei voi pakottaa muuttamaan asunnosta, jossa on kirjoilla, ilman viralista häätöä, joten asunnon omistusuhteella ei ole väliä. Tietty jos vaan roikkuu toisen nurkissa ilman virallista asumisoikeutta, niin mitään oikeuksiakaan ei ole.
- m32
Selvitäpä onko nuo lapset varmasti sun? aihetta vois olla epäillä, jos kerta vieraissa käynyt..tehnyt sitä varmaan aina!
Miksi jotkut miehet haluaa jatkaa pettäjänaisen kanssa, jopa siinä tapauksessa et lapset ei olekaan omia? voisko joku lapamato valaista asiaa?
terveisin kerrastapoikkimies - m32
Työttömät käsittääkseni vapautetaan elatusmaksuista. kela hoitaa ne sun puolesta. Et tule nääkemään nälkää,eikä lapset. :)
Sitte,kun saat töitä, niin elatukset tulojen mukaan.
Toi on kyllä,niin et jos sun vaimos valittaa etet tee kotitöitä tarpeeksi,niin et ole tehnyt. Se on varmaan ollut isompi ongelma kuin työttömyytesi. Naiset kostaa kaikki väärinteot pettämällä. niille riittää joskus tyyliin väärän värinen maitopurkki tuohon touhuun.. tunne-elämältään keskenkasvuisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä3441262- 54753
2 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk55738- 38725
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä152633Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa59616- 45604
Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma26591- 54562
- 42526