asumusero

näkkäri

Se on nyt niin, että vaimoni haluaa minun muuttavan muualle asumaan.
Olisin itse halunnut jatkaa avioliittoa, vaika paljastui vaimon pettäminen useampaan kertaan, sillä lapsillle tämä on rankka paikka. Olen työtön ja en tee kotitöitä tarpeeksi.
Haukkui minua kun en saa töitä vaikka hain kaikkea mahdollista työtä,mutta näin pienessä kaupungissa ei niitä löydy. Nyt sai vaimoni tietää, että työt ei jatku.
Siitäpäpä soppa syntyi, minä olin syyllinen kaikkeen. Rakastan lapsiani ja haluan olla heidän kanssa mahdollisiman paljon yhdessä. Jos joudun maksaan elatusavun,sähkön,ym ei rahaa jää ruokaan, miten voin tuoda lapset uuteen kotiin jos ei ole edes ruokaa tarjolla, kun kaikki menee laskuihin.

7

491

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ratkaisu....

      Ota lapset niin eukkos maksaa :) Ehdit hyvin olla niitten kanssa jos duuniakaan ei löydy?

    • etgds

      Työttömälle ei pahemmin maksettavaa jää.

    • tsemppiä

      No sinun ei tarvitse muuttaa, vaimosi voi muuttaa itse. Lasten muuttamiseen sinun ei tarvitse suostua, joten he jäävät asumaan asuntoonne kanssasi, jos ei toisin halua.

      • idåqw

        Sen kummemmin tietämättä tilannetta, tyypin pitää muuttaa, jos se on vaimon asunto tai vain sen nimissä.


      • asumisoikeus
        idåqw kirjoitti:

        Sen kummemmin tietämättä tilannetta, tyypin pitää muuttaa, jos se on vaimon asunto tai vain sen nimissä.

        Ketään ei voi pakottaa muuttamaan asunnosta, jossa on kirjoilla, ilman viralista häätöä, joten asunnon omistusuhteella ei ole väliä. Tietty jos vaan roikkuu toisen nurkissa ilman virallista asumisoikeutta, niin mitään oikeuksiakaan ei ole.


    • m32

      Selvitäpä onko nuo lapset varmasti sun? aihetta vois olla epäillä, jos kerta vieraissa käynyt..tehnyt sitä varmaan aina!
      Miksi jotkut miehet haluaa jatkaa pettäjänaisen kanssa, jopa siinä tapauksessa et lapset ei olekaan omia? voisko joku lapamato valaista asiaa?

      terveisin kerrastapoikkimies

    • m32

      Työttömät käsittääkseni vapautetaan elatusmaksuista. kela hoitaa ne sun puolesta. Et tule nääkemään nälkää,eikä lapset. :)
      Sitte,kun saat töitä, niin elatukset tulojen mukaan.
      Toi on kyllä,niin et jos sun vaimos valittaa etet tee kotitöitä tarpeeksi,niin et ole tehnyt. Se on varmaan ollut isompi ongelma kuin työttömyytesi. Naiset kostaa kaikki väärinteot pettämällä. niille riittää joskus tyyliin väärän värinen maitopurkki tuohon touhuun.. tunne-elämältään keskenkasvuisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1334
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1231
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1205
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      83
      843
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      582
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe