Oletteko huomanneet että liikunnan lisäämisellä olisi vaikutusta kohtausten määrään positiivisesti tai negatiivisesti? Itse en tällä hetkellä harrasta liikuntaa muuten kuin kävelylenkkien muodossa, ja suunnitteilla olisi alkaa käymään taas salilla ja jumppatunneilla useamman kerran viikossa. Muistelisin että itsellä ei liikunta vuosia sitten vaikuttanut mitenkään, mutta oletteko te muut huomanneet? Tai onko joku tietty laji (jooga tms), jolla saattaisi olla jotain vaikutusta?
En muuten tiedä johtuuko se epilepsiasta vai ikääntymisestä (nyt 34v), mutta kovasti pyörivät aerobicit on lähes mahdotonta. Alkaa huimaamaan reippaasti.
Liikunnan vaikutus
aika alkaa liikkumaa
1
162
Vastaukset
- suola-arvot?
Olen kokeillut vain lenkkeilyä ja uintia, molemmat ennaltaehkäisevät kohtauksia. Päivittäinen lenkkeily hävitti kohtaukset jo ennen kirurgiaa.
Huimaus saattaisi johtua myös lääkityksestä. Mittauta natrium- ja kaliumarvot. Karba- ja okskarbavalmisteet sekä valproaatti aiheuttavat hyponatremiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991957
- 711706
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91421- 751098
- 811040
- 951019
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.261004Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954