On lauantai-ilta kello vähän yli 9 illalla.
Minä olen koneella kuunnellen musiikkia ja luen "tanssipalstaa"
Onko muita jotka ei ole tanssimassa?
Minä olen koneella kuunnellen musiikkia ja luen "tanssipalstaa"
Onko muita jotka ei ole tanssimassa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
On muitakin, jotenkin ei vain jaksa lähtee niitä samoja kappaleita ja samoja naamoja katsomaan.Ihan hyvä on kotonakin...tosin jos olisi joku rinnalla niin olisi vielä mukavampaa..:)
Jep, samoissa tunnelmissa. Muutama viikko on mennyt nyt viimeisintä vieroitushoitoa. Tänään meinasin ratketa, kun Jenkalla hyvät esiintyjät, mutta kestin sen pahemman vaiheen eli lähtöhetken yli. Kohta alkaa tosin loma, joten siloin voi tulla tiukkoja hetkiä, kun iltasella alkaa tanssijalkaa vipattaa.
Tässä on tullut katseltua jo ensi viikon tanssitarjontaa tanssi.netistä ja suunniteltua mihin taas joutuu lähteen.
Noi työt on esteenä, ne vaikeuttaa harrastusta.
Taas ilman töitä ei ole varaa harrastaa. Tosi harmillinen yhtälö.
Aikas uskomatonta olla viikonloppu ilman tansseja...
mutta tänään vielä kotona kuunnellen musiikkia..
.huomena sitten ja parina muuna iltana tanssi kutsuu...
Tartuin vaivaiskoivusta kiinni ja kiersin sitä ympäri,ei väsynyt koivu,sitkas oli.
Minäkin välillä pyöritän ja pyöritän Daamia, se vaan ei taivu pyyntöihini.
Joo, ei sitä jaksa aina lähteä, täällä vaan kotisohvalla.Tänään oli niin hieno kesäpäivä nauttia vaan kesästä, että olo on ihan fine. Nyt sitten pynttäys ja riviin toivomaan, että joku hakis, takaisin penkkiin ja taas toivoo, ei houkuta. Joskus jopa haaveillut välillä, että joku mieleinen pyytäis ulos joku toinen päivä johonkin....no on joskus pyytänytkin, niin hämmästyksissäni olen kieltäytynyt tai ollut olevinaan että en kuullut. Kotona sitten harmitellut. Ens kerralla kyllä suostun!
"Nyt sitten pynttäys ja riviin toivomaan, että joku hakis, takaisin penkkiin ja taas toivoo, ei houkuta"
Unohtakaa ne "Miesten" ja "Naisten" hakuvuorot. Ihan idiootti hommaa. Jokin vuosisadan alun tyhmä perinne varmaan... Sekahaku vaan koko illaksi.
Tiukassa vaan tuntuvat nuo perinteet olevan :) Aika moni vastustaa voimakkaasti sekahakua yms. Tai sitten on näitä parin illan kokeiluja ja sitten ihmetellään, että ei kannata vaihtaa mallia, kun tuo uusi tapa ei tunnu toimivan. Ei kai siitä toimivaa hetkessä tulekaan, kun ensin on toista toimintamallia tahkottu useampi vuosikymmen.
Mutta joo kannatan ehdottomasti myös sitä, että "muodollisten" hakuvuorojen ohella mahdollisimman aktiivista sekahakua puolin ja toisin. Itse en aio koskaan kieltäytyä tanssista, jos vain kyseinen laji jotenkuten sujuu.
tässä keskiviikon tansseissa mies leveä hymy naamalla kertoi, että lavalla oli naiset tulleet pokaamaan. aattelin, että oli loukkaantunut. varmistin vielä kysymällä. mitäku yhtä leveä hymy naamalla vastasi, että kaikki naiset olivat pokanneet. hienoa naiset !