Onko silminnäkijöitä?
Varoitan kirjoittamasta törkeitä asioita ikävään asiaan, ja kysyn:
oliko tälle tapahtumalle kenties silminnäkijöitä kyseisenä ajankohtana. Kuusistonsalmi on todella kapea, joten rannat lähellä molemmin puolin.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288716362107.html
Kertokaa tietonne poliisille, tuntuu sivullisena äärimmäisen pahalta tällaiset uutiset.
Mies putosi purjeveneestä
8
349
Vastaukset
- äfbeeii
Sinä varoitat?
Salmi kapea, joten rannat lähellä, olet fiksu.- I am seilissä
Suomen eläkeläispääkaupungin rollaattoriarmeija on siirtynyt purjeveneiden kansille.....todella fiksu valinta, tulee mieleen se juttu sokeasta ja kuurosta papasta, jolle sukulaiset ostivat lahjaksi mopon.
- Ihmisestä madoksi
Mitä pahaa tässä nyt on, kuolema on elämän luonnollinen jatkumo
- Kuin myöskin
Eipä ne kapeat rannat pelasta ketään, jos uimataito on huono tai sitä ei ole.
Tällaisissa onnettomuuksissa on myöskin aina riskinä, että uhri lyö päänsä pudotessaan, jolloin uimataitokaan ei pelasta. Ja liivithän valitettavasti useimmiten, isoissa paateissa varsinkin, on jossain muualla kuin siellä missä pitäisi. Eli päällä.
Todella ikävä asia kyllä, kuten kuolemaan johtaneet onneettomuudet aina. - N..t..i
Empatiaa tunteva on varmaan kirjoittanu aloituksen empatian puuskassaan, mut silti. Aloittajan kannattas jättää varoittelut ja uhkailut sikseen ja koittaa herättää lukijoiden mielenkiinto ja lähimmäisestä välittäminen vähän pehmeemmin keinoin.
Jos yli laidan menneellä olis ollut paukkuliivit, niin eikö hän sitte olisi jäänyt pinnalle, vaik olis lyönyt päänsä? Kysyn siks, etten itte ole niit liivejä koskaan testannut. Tiedän et olis pitäny.- xxzxuxkxlclvövövö
Kyllä se paukku pitää jonkun laukaista ennen kuin liivi täyttyy tajuton ei sitä tee siksi paukkuliivit on virattomat kapistukset
- liivitön
xxzxuxkxlclvövövö kirjoitti:
Kyllä se paukku pitää jonkun laukaista ennen kuin liivi täyttyy tajuton ei sitä tee siksi paukkuliivit on virattomat kapistukset
Oletko aivan varma ns. Paukkuliivien toimintaperiaatteesta? :-)
- My bad
liivitön kirjoitti:
Oletko aivan varma ns. Paukkuliivien toimintaperiaatteesta? :-)
No joo täytyy myöntää että vanhan koulukunnan sailorina en ole perillä näistä uusista kotkotuksista, tosiaan markkinoilla on automaattisia paukkuliivejä joissa venttiili avautuu kun se joutuu kosketuksiin veden kanssa. Reakoiva aine voi olla vaikka suola.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867