Kaikki rääkyy.

Voi helvetti 2014

Joka helvetin päivä. Lapset rääkyy ja muija rääkyy takaisin. Perhe-elämä on mahtavaa! Alkaa v#ttu riittää.

Naru itselle kaulaan niin saa hiljaisuuden ikuisuudeksi. Tässä elämässä muutenkin kaikki menee päin vittua, mutta kun sais edes kotona olla hiljasuudessa ja rauhassa. Ei saatana pää kestä enää millään ei millään. Joka vitun päivä sama juttu. Kuolis nyt äkkiä pois vittuun täältä.

6

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Välillä vituttaaaa

      Sellaista se perhe-elämä on...

    • JanssonPersson

      No kannattiko mennä hankkimaan niitä prestiisimukuloita? Siksikö piti toukkia hommata kun muillakin oli?

      • Juurikin siksi

        Kyllä juuri siksi - kun muillakin on ja sodan jälkeen piti kaikkien hankkia, kunnes ihmisiä oli liikaa ja työpaikkoja liian vähän.


      • isäsi

        Asiat ei ole aina niin yksi selitteisiä joten jatka sinä äitisi nussimista.


      • Isoisäsi
        isäsi kirjoitti:

        Asiat ei ole aina niin yksi selitteisiä joten jatka sinä äitisi nussimista.

        Noo, koulu alkaa jokusen viikon päästä, kyllä sinä sieltä peruskoulusta vielä jonakin päivänä pääset. Ehkä. Jos opit kirjoittamaan yhdyssanat oikein.


    • Näytä paikkasi

      Mitähän jos joku päivä rääkäisit itsesi näkyviin ja kuuluviin, jotta eukko ja lapset ymmärtäisi olla raakkumatta turhista.

      Näytä olevasi mies. Eli nosta kissa pöydälle ja sano että nyt loppu marinat. Kun palaan työstä kukaan ei huuda ja rääky täällä yhtään.

      Narua on ihan turha edes ajatella, ota paikkasi huushollissa, kyllä ne oppivat kunnioittamaan työstä palaavaa kun sanot sen heille tarpeeksi tanakasti.

      Muta sitten kun asia on käsitelty, näytä että rakastat heitä, mutta jatkossa ei rääkytä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      22
      2347
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      91
      1478
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1238
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1120
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      939
    6. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      842
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      841
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      830
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      18
      821
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      785
    Aihe