Elämäni miehet

Joo on nähty
Peräkamarinpoika, suuret puheet pienet teot
Vanhanaikainen,on asioita josita ei sovi edes aikuisten keskustella.
Söpöliini nuorimies, harmittava ikäero.
Ja pahnana pohjalla, mies jota en saanut tunteistani huolimatta.

Hyvin on pullat uunissa, onko muilla kokemusta?
11192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

toivottavasti epäonnesi jatkuu. :D

Äänestä

Mikä siinä on et pitää muistella aina niitä huonoja kokemuksia? Kai niitä hyviä hetkiäki on ollu? Muistele mielummin niitä :)

Äänestä

Vaikuttaa siltä ettet tiedä minkälaisen miehen haluat.

Äänestä
  • Vastaa 2 delle edelliselle.
    Joo on ollut hyviä hetkiä näiden 3 ekan kanssa, mutta kun jotain oleellista jäi puuttumaan, mut ystäviä ollaan edelleen. Ja ongelma taitaakin olla juuri siinä että tiedän mitä haluan.

    Äänestä

ollut noi samat.

Äänestä

Ei kannata halveksia ihmisiä. Ehkä se huono onni olikin heillä.

Äänestä
  • Niin, minullahan se huono onni on ollut.Olisin saanut lämpöä ja rakkautta, mutta...
    Joskus on vaikea pukea ajatuksiaan sanoiksi, tulee väärinkäsityksiä, anteeks.
    Kyllä noista 3sta jokainen on lämmön arvoinen, mutta ei minusta ole sellaiseen suhteeseen jossa kaipaan jatkuvasti jotain muuta, en tällä tarkoita toista henkilöä.
    Ehkä se on se paljon puhuttu kipinä?
    Sen kun kerran kokee sitä ei unohda ja sen jälkeen se elämä vasta vaikeeta onkin.

    Äänestä

Jaa "Hyvin on pullat uunissa" niin jotta ei pala eikä pastu ?



Nainen se on sitten outo kapistus... vaan niin pir...kiehtova


Mikset ite lähesty häntä... tasa arvo...

Äänestä
  • Totas joo, oon lähestynyt, pakit tuli.
    No onneks taikina oli vast nousemas, ja nyt ei taitaa hiivatkin yli kohota, joten pulliista tulis kivikovia.

    Jaa naiset kiehtovia, kyllä te miehetkin ihan oikeesti, teistä on vaikeempi ottaa selvää, edes haastattelemalla ei saa kuin ympäripyöreitä vastauksia, en ooo ihan varma onk se niin kiehtovaa, ehkä.

    Äänestä

Saa...ta,,,, ori potka päähän ja meni järki jäähän...
lähesty siinä sit... ...ei kuule onnistu...
et kyl se on hänen lähestyttävä minua. piste. ja toinenkin.

Äänestä

ovat olleet sairaalloisen mustasukkaisia tai jollain tapaa siipeilijöitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epäonniko? kirjoitti:

Joo on nähty
Peräkamarinpoika, suuret puheet pienet teot
Vanhanaikainen,on asioita josita ei sovi edes aikuisten keskustella.
Söpöliini nuorimies, harmittava ikäero.
Ja pahnana pohjalla, mies jota en saanut tunteistani huolimatta.

Hyvin on pullat uunissa, onko muilla kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu