Mistä edulliset hotellit Mallorcalle?

2+2

Tässä jo hyvässä vaiheessa etsien ensi kesäksi lomanvietto paikkaa pariksi viikoksi ja ollaan kovasti kateltu mallorcalle paikkaa. Jos joku on pelkän hotellin varannu netistä niin mistä löytyy hotelleja edullisesti?
Olen käyny läpi Hotels.com, Booking ja Trivagon ja niiden tarjoamat hotellit aika kallitta mitä ite tähän mennessä löytänyt muualta (vieläpä samoista hotelleista) kuin ym. hakukoneet).
näistä olen tällä hetkellä löytänyt, onhotels.com ja lowcostholidays.fi.
Onhotels.com varattiin vuosi sitten Benidormiin(espanja) all inclusive matka (Gran Bali) ja oli esim. hotels.com ja booking.com hinta 2 henk. 450e halvempi.

jos jostain löytyy hyvä valikoima hotelleja edulliseen hintaan niin laittakaa linkkiä

2

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jubbert

      Hola, nuo mitä olet katsonut taitavat olla yleensä ne mistä halvimmat hotellit löytyy. Mallorca on erittäin suosittu kohde loma-aikaan ja näin ollen hotellit ovat kalliita. Yksi mistä voi löytyä majoitusta sopuhintaan on rentalia.com, sielä yksityiset vuokraavat eri tasoisia majoituspaikkoja.

    • Ei ole halpoja

      Matkatoimistojen matkat Mallorcalle ovat suunnilleen yhtä tyyriitä kuin matkat Thaimaan lomakohteisiin - toisin sanoen hotellit ovat aika kalliita Mallorcalla menitpä sinnne miten tahansa. Rodokselle pääsee halvemmalla.

      Toisaalta sitten baarihinnat Rodoksella ovat lähes suomalaista tasoa ainakin ns. suomalaisbaareissa, mutta Mallorcalla saa ison mukin olutta monesta baarista kahdella eurolla. Kallimpiakin paikkoja toki on, esimerkiksi Palman keskustassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13182
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3639
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2904
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1379
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1374
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      149
      1312
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1184
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      200
      973
    Aihe