Mistä edulliset hotellit Mallorcalle?

2+2

Tässä jo hyvässä vaiheessa etsien ensi kesäksi lomanvietto paikkaa pariksi viikoksi ja ollaan kovasti kateltu mallorcalle paikkaa. Jos joku on pelkän hotellin varannu netistä niin mistä löytyy hotelleja edullisesti?
Olen käyny läpi Hotels.com, Booking ja Trivagon ja niiden tarjoamat hotellit aika kallitta mitä ite tähän mennessä löytänyt muualta (vieläpä samoista hotelleista) kuin ym. hakukoneet).
näistä olen tällä hetkellä löytänyt, onhotels.com ja lowcostholidays.fi.
Onhotels.com varattiin vuosi sitten Benidormiin(espanja) all inclusive matka (Gran Bali) ja oli esim. hotels.com ja booking.com hinta 2 henk. 450e halvempi.

jos jostain löytyy hyvä valikoima hotelleja edulliseen hintaan niin laittakaa linkkiä

2

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jubbert

      Hola, nuo mitä olet katsonut taitavat olla yleensä ne mistä halvimmat hotellit löytyy. Mallorca on erittäin suosittu kohde loma-aikaan ja näin ollen hotellit ovat kalliita. Yksi mistä voi löytyä majoitusta sopuhintaan on rentalia.com, sielä yksityiset vuokraavat eri tasoisia majoituspaikkoja.

    • Ei ole halpoja

      Matkatoimistojen matkat Mallorcalle ovat suunnilleen yhtä tyyriitä kuin matkat Thaimaan lomakohteisiin - toisin sanoen hotellit ovat aika kalliita Mallorcalla menitpä sinnne miten tahansa. Rodokselle pääsee halvemmalla.

      Toisaalta sitten baarihinnat Rodoksella ovat lähes suomalaista tasoa ainakin ns. suomalaisbaareissa, mutta Mallorcalla saa ison mukin olutta monesta baarista kahdella eurolla. Kallimpiakin paikkoja toki on, esimerkiksi Palman keskustassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2160
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      298
      1960
    3. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      104
      1806
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1771
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1637
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1381
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      27
      1159
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1143
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      69
      1111
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1067
    Aihe