Muistin virkistämiseksi!
https://www.poliisi.fi/poliisi/bulletin.nsf/pfbdarch/483C1F4CF7AE7456C2257391003FD518?opendocument
Vihjepalkkiot nostamatta?
4
227
Vastaukset
Ellei mitään hämärää kyseisen Volvon liikkeissä ole, olettaisi kuljettajan ilmoittautuvan poliisille ja kertovan miksi siellä liikkui öiseen aikaan. On tietysti pieni mahdollisuus olemassa, ettei kuljettaja ole tietoinen että häntä kaivataan. Ihmeteltävää on, että poliisit jättivät tutkinnan kesken, ettei kaikkia kyseisen mallin ja värin omaavia Volvon omistajia ole asiasta kuultu. Olettaisi trafilta saavan edelleenkin selville keillä tuollainen auto on kyseisenä aikana ollut omistuksessaan.
- Fiat punto.
>>> Tapahtumayönä 1.12.06 klo 02 aikaan on havainto Metsäkulmantieltä punaisesta 440 sarjan Volvo henkilöautosta. Kyseisen auton kuljettajaan ei ole toistaiseksi tavoitettu.
- Fiat punto.
Fiat punto. kirjoitti:
>>> Tapahtumayönä 1.12.06 klo 02 aikaan on havainto Metsäkulmantieltä punaisesta 440 sarjan Volvo henkilöautosta. Kyseisen auton kuljettajaan ei ole toistaiseksi tavoitettu.
Lapin kansa: 48 (Tuntematon) kirjoitti 5.3.2010 09:00
>>>Sorkkarauta löytyi yöllä läheisestä Loukkurantieltä talon seinustalta. Jäljet tulivat metsän läpi tekopaikan suunnasta.Saiasta ilmoitettiin myös poliisille mutta poliisi sanoi, ettei saa siihen koskea, koska tutkimus on kesken. Seuraavana päivänä sorkkarauta oli kadonnut. Tämä poliisin toiminnasta asiassa. Käyttikö apuri sorkkarautaa vai ehtikö asianomainen viedä senkin piiloon. Loukkurantie. Tämä olisi jalkaisin mahdollista. Autolla joutuisi kiertämään.
- Iso Loiva
Huomattavat vihjepalkkiot! Jos tietäisin niin kertoisin, mutta kun ei oo tietoo, niin ei kait sitä niin tarvikkaan kelleen kertoa, paitsi täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410