Kunnianloukkaus ja vainoaminen

Ihmettelen, jos tämän palstan kirjoituksista ei joku tee rikosilmoitusta törkeästä kunnianloukauksesta ja/tai vainoamisesta, tässä linkki lainsäädäntöön.

http://www.finlex.fi/fi/esitykset/he/2013/20130019#idp1468880
4165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Poliisiasia, onko rikollista olla sairas?



Kempeleen mies


16.7.2014 22:15
.



Missä kulkee sanavapauden rajat, tämän henkisesti sairaan ihmisen kohdalla?

Osa1.

Kesitas kirjoitti toukokuussa:

""Kaikesta näkee, että mielesi on saastainen.
Näet kaikessa vain seksuaalisuutta.
Sairastat ilmeisesti samaa addiktiota, kun valtaosa koko VL liikkeen isistä, jotka raiskaavat kesäisesti pukeutuneita ala- ikäisiä lapsiaan



VASTAA








Kempeleen mies


16.7.2014
.


Tuorein tänään:

Kesitas

tänään 19:15
.

Vai vähättelet pedofiliaa?

Mikään "uskonnollinen" järjestö ei vedä teille mitään vertaa, niin järjestelmällistä menetelmänne lasten nainneissa oli ja on osin vieläkin Pohjois- Suomessa.

Niitä on tuhansia.



VASTAA







Kommentti alempaa nosto


16.7.2014
.


Kiire olisi!

eilen 15:35
.

Kesiillä täytyy olla todella pervo ajatus nimenomaan kesäisesti pukeutuviin lapsiin. Ajatukseen kun liittää seuraksi että kymmenet tuhannet vl isät toimivat kuten hän kirjoittaa, niin eikö tuo oli POLIISILLE viesti että tyyppi pitäisi pidättää? Ei terve ihminen ajattele lapsista tuolla tavoin ja liitä ajatukseen kymmenien tuhansien heihin kohdistuvan kiiman??

Tuo viesti oli täällä toukokuussa 2013.
Tarvittaessa voin lähteä valaehtoisesti todistamaan oikeuteen, ellei tietokannasta löydy alkuperäistä viestiä. Samassa ketjussa kyseinen Kesitas kirjoitti myös hemestin nimimerkillä, itseä puolustaen. Sisältö todisti sen.

>>jotka raiskaavat kesäisesti pukeutuneita ala- ikäisiä lapsiaan>>

Nimenomaan tuosta paistaa läpi kirjoittajan Sairas Pervous. Ikään kuin kesäisesti pukeutunut lapsi aikaansaisi pedofiliryntäyksen, johon osallistuisi valtaosa vanhoillislestadiolaisista heteroisistä.
Pointti on siinä, ettei tuo kirjoittaja saisi olla vapaalla jalalla terveydellisistä syistä, eikä rikoksenakaan tuo lause mitätön ole



VASTAA







pohdintaa...


16.7.2014
.


Itse jättäisin koko tyypin omaan arvoonsa. Toisaalta kuitenkin kun pohtii syvemmin, niin maailman kaikki pahuudet ovat lähtöisin pienistä puroista, henkisesti sairaista narsisteista. Voihan olla, että tämäkin tarina on joillekin se viimeinen pisara, joku uskoo ja viha saa vallan ja kasvotkin. Kun tuon sairaan ihmisen kirjoitukset ja rienaukset yhdistää kaikkeen siihen "kevyempään" kirjoitteluun, jota tällä foorumilla on tapahtunut jo vuosia, niin ei tiedä mitä kaikkea seuraa. Minun mielestä täällä on menossa rikos ihmisyyttä vastaan. Miksihän viranomaiset eivät toimi, ei tällainen saisi olla enään mikään "asianomistajien" juttu. Asianomistajat (lestadiolaiset) taitavat olla liian heikossa hapessa...



VASTAA






seesom.


17.7.2014
.


Raakasti vaan rikosilmoitus, niin varmasti rupee tapahtumaan. Täällä foorumissa helluntailaiset hokevat *peloissaan*, että "poliiseilla ei ole aikaa tutkia". Täyttä soopaa ja manipulaatiota, jotta kukaan ei ryhtyisi toimenpiteisiin. Illuusion luomista.......

Äänestä
  • Elokuussa Helsingin käräjäoikeus langetti HELLUNTAISEURAKUNNAN EVANKELISTANA aiemmin toimineelle miehelle viiden vuoden vankeustuomion.
    Elokuussa Helsingin käräjäoikeus langetti HELLUNTAISEURAKUNNAN EVANKELISTANA aiemmin toimineelle miehelle viiden vuoden vankeustuomion.

    Jos maamme uskonnollisissa piireissä pyörisi ainoastaan helluntailaisia sirkuspellejä, tilanne olisi kaoottinen! Kauhulla katson näitä sairaita helluntailaisia kirjoituksia täällä. Toisaalta heitä pitäisi myös ymmärtää, sillä elämä helluntaipedofilien, muiden vankien ja tyhjien valtakunnanSalemsalien sisäpiirissä on kauhea jo ajatuksena ja yksinmulkoilu tylsistyttää koko elämän. Sirkuspellen rooli ei ole helppo.
    Kun katselee tai lukee noiden helluntailaisten, esim melperin ja sen toisen version klovni Kesiin aivopieruja palstalla, niin helposti herää kysymys, että epäonnistuiko Jumala ihmisen kohdalla ja Hänelle sattui joku suunnitteluvirhe? Toki, on muutki, mutta jotenkin tuossa kaksikossa kulminoituu ihmisen loputon ahdistus ja kärsimys, hirvittävä tuska ja siitä kärsii eniten ympäristö. Narsismia.

    Ihminen on kummallinen, paitsi että usein ihminen kärsii, mutta kaksinverroin aiheuttaa kärsimystä toisille, jopa viattomille lapsille.

    Tässä pelottava esimerkki UskonLahkon luottamushenkilöiden tavasta aiheuttaa helve.tillistä,tuskaa. Turha siinä on helluntailaisten syytellä luciferusta kun omaa lahkoa pyörittävät rikolliset.

    Nosto alhaalta:

    Viime toukokuussa HELLUNTAISEURAKUNNAN KUORONJOHTAJA sai puolentoista vuoden vankeustuomion oman lapsensa seksuaalisesta hyväksikäytöstä.

    Elokuussa Helsingin käräjäoikeus langetti HELLUNTAISEURAKUNNAN EVANKELISTANA aiemmin toimineelle miehelle viiden vuoden vankeustuomion.

    Syynä oli lapsen törkeä seksuaalinen hyväksikäyttö.

    Lokakuussa Iltalehti uutisoi tunnetun HELLUNTAIPASTORIN saamasta puolen vuoden ehdollisesta vankeustuomiosta. Asian käsittely jatkuu hovioikeudessa, jonne valitti syyttäjä, ei tuomittu.

    Julkisuudessa kerrotut tapaukset ovat Muhosen mukaan ”JÄÄVUOREN HUIPPU”.
    http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Rl 24:9-10, Rl 25:7a kirjoitti:

Ihmettelen, jos tämän palstan kirjoituksista ei joku tee rikosilmoitusta törkeästä kunnianloukauksesta ja/tai vainoamisesta, tässä linkki lainsäädäntöön.

http://www.finlex.fi/fi/esitykset/he/2013/20130019#idp1468880

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu