Missä pän helsinkiä Jenni vartiainen asuu?

Onko tietoa?
Oletteko nähneet jennia koiria ulkoiluttamassa?
93778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hakaniemessä taitaa asua. Sielläpäin oon nähnyt useamman kerran.

Äänestä
  • Ei asu Hakiksessa vaan Laajasalossa, missä on puhdasta luontoa ja meri vieressä. Siellä roudailee sitä koiraansa pitkin metsiä. Olen törmännyt joskus, hymyilee älyttömän nätisti

    Äänestä

  • Jenni on upea kirjoitti:

    Ei asu Hakiksessa vaan Laajasalossa, missä on puhdasta luontoa ja meri vieressä. Siellä roudailee sitä koiraansa pitkin metsiä. Olen törmännyt joskus, hymyilee älyttömän nätisti

    missä suunnalla olet nähnyt hänet laajasalossa?

    Äänestä

  • kuuf kirjoitti:

    missä suunnalla olet nähnyt hänet laajasalossa?

    Siinä kruunuvuorenrannan metsikössä. Isot mustasankaset silmälasit ja lippis tai talvella pipo päässä. Kivasti hymyilee ja jopa moikkaa vastaantulijaa lenkkipolulla vaikka ei tunnekkaan.

    Äänestä

Onko se joku hullu, moikkailee tuntemattomia lenkkipoluilla?

Äänestä
  • On se vähän hullu, ihana sellanen

    Äänestä

  • pusi pusi kirjoitti:

    On se vähän hullu, ihana sellanen

    Jenni on juuriltaan savolainen. Sen takia moikkailee tuntemattomillekin, mikä on pääkaupunkiseudulla harvinaista. Eihän täällä kukaan hymyile tai tervehdi ketään.

    Äänestä

  • jollasboy kirjoitti:

    Jenni on juuriltaan savolainen. Sen takia moikkailee tuntemattomillekin, mikä on pääkaupunkiseudulla harvinaista. Eihän täällä kukaan hymyile tai tervehdi ketään.

    Renne Korppilakin on sudeettisavolainen. Hailailee tuntemattomille, paitsi tummaihoisille tai muuten ei-suomalaisen näköisille tai vammaisille, juutalaisille tai homoseksuaaleille. Tuo viimeinen on hiemen ristiriidassa hänen omaan henkilökohtaiseen elämäänsä.

    Äänestä

vedättää, että saa tietyt topicit alas tai tuonne kakkossivulle. Jotenkin tuntuu, että tsunami tukiaisen juttuja yritetään saada pois etusivulta. Kenen etu lienee..?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyy pyy salo kirjoitti:

Onko tietoa?
Oletteko nähneet jennia koiria ulkoiluttamassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu